Tıklama Sesi Çıkarmayan Fare


Nereden çıktı diyeceksiniz ama okuduğunuzda anlayacağınız üzere paylaşmadan duramazdım…

Bilen bilir…
Çalışma düzeniniz gece geç saatlere sarkıyorsa gündüzleri hiç dikkat çekmeyen, varlığını bile fark etmediğimiz fare tıklama sesinin evde devasa bir gürültüye dönüşebildiğini, o sessizlikte baltayla odun kırmaya eşdeğer rahatsızlık ve tepki yarattığını bilirsiniz.

İki sene kadar önce “sessiz fare var mıdır” diye araştırdığımda birçok kişinin de bu dertten sıkıntı çektiğini, sadece yurt dışında bulunabilen hepi topu bir – iki üründen bahsedildiğini okuyup çok şaşırmıştım.  Belli ki üreticilerin umursadığı bir konu değildi ve en azından ülkede böylesi bir ürüne ulaşabilmek mümkün görünmüyordu. Ben de konuyu zihnimde kapatmıştım.

Bir hafta kadar önce yeni bir kablosuz fare ihtiyacı doğdu. Tanınmış alış veriş sitelerindeki ürünlere göz atarken – özellikleri arasında bahsedilmediği halde – kullanıcı yorumlarından bazılarında “tık sesi çıkarmadığını” okuduğum Asus WT 425 Wireless Optical Mouse’un aramaktan çoktan vazgeçtiğim halde karşımda buluverdiğim çözüm olduğunu görerek hemen sipariş ettim.

asus_wt425_wireless_optical_mouse

Gerçekten o derece sessiz tıklanıyor ki bu defa yeni duruma alışmanız biraz zaman alabiliyor :) İlginçtir, ne kutu üzerinde ne de dokümanlarında bu özellikten bahsedilmiyor. Hayır, o ibareyi arıyorum ki, ileride bu ürün kalmazsa, makaleyi okuyanlar bu türün hangi isimle aranması gerektiğini bilsinler istiyorum. Neyse ki, sitesinde yazılmış: Literatürdeki adı “Silent mouse click” imiş.

Ürün özelliklerini buradan okuyabilirsiniz.

Tarih itibariyle hepsiburada.com’da %30 indirimle 35 TL’den satıldığını da ekleyelim.

Sağlıcakla…

Wall Street Institute

3 Comments

  1. Betül dedi ki:

    “…fare tıklama sesinin evde devasa bir gürültüye dönüşebildiğini, o sessizlikte baltayla odun kırmaya eşdeğer…” hem güldüm hem de o kadar doğru bir ifade ki. Hissiyatım benim de tam anlamıyla bu yönde. Ben gece geç çalışırken kardeşim tıklama sesinden rahatsız olmasın diye elimin üzerine pike battaniye örttüğümü bilirim. Ciddi manada çok işime yarayacak. Bu bilgiyi paylaştığınız için teşekkür ediyorum :)

  2. admin dedi ki:

    Hiç sormayın :) O derdi bilenler biliyor işte :)

  3. Mete dedi ki:

    Teşekkür ederim, nexus marka 120tl versem mi diye düşünürken yazınızı gördüm ve direk siparişi verdim :).

Yorum, Katkı ve Sorularınız