Adobe Creative Suite 2 Artık Ücretsiz


Adobe yazılım firması içinde Photoshop, Premier, Illustrator’ da olmak üzere, görselleştirme alanında her biri sektör standardı haline gelmiş  pahalı yazılımlarını bir araya getiren “CS” paketinin 2 no’lu (eski) sürümünü ücretsiz sunuyor. Doğrusu kaçırılmaması gereken müthiş bir fırsat.

 

adobe-cs2

 

İndirme linklerine ulaşabilmek için önce bu sayfadaki formu doldurarak kayıt oluyoruz.  (Sadece kırmızı yıldız işaretli satırları doldurmak yeterli)

 

reg-form

 

Formu doldurup “Continue” (devam) düğmesine bastığınızda doğruca indirme sayfasına yönlendiriliyoruz. Burada Creative Suite 2 paketine dahil yazılımları listelenmiş halde buluyoruz. Hepsinin yanlarında Windows ve Mac için olan farklı sürümleri de yerleştirilmiş. Size uygun olan işletim sistemindeki versiyonu seçmeye dikkat ederek sağ hizasındaki mavi renkli linklerine tıklayıp ayrı ayrı indirerek kuruyorsunuz. Sütunların en sonlarında ise kurulum aşamasında gerekecek olan seri numaraları bulunuyor.

En üstte “Creative Suite 2” yi tüm alt yazılımlarıyla birlikte büyük paket halinde ama en az üç parçaya bölünmüş olarak buluyoruz. CS2’yi büyük paket halinde kurmak isterseniz önce bu parçaların (ve beraberindekilerin) tümünü birden indirmeniz, sonra 1 no’lu parçayı yükleyerek devam etmeniz gerekiyor. Yükleme sırasında diğer parçalar otomatik olarak birbirini takip ediyor. O nedenle hepsinin önceden indirilmiş olması önemli.

Bizim önerimiz daha altlarda, her bir yazılımın bağımsız sunulduğu bölümlerden ihtiyacınız olanları ayrı ayrı indirip kurmanız. Hangi yazılımın ne işe yaradığını internetten öğrenebilirsiniz.

Dikkat !

Hem Windows, hem de Mac sürümleri sunulan yazılımlar eski sürümler oldukları ve bir süredir  güncelleme almadıkları için  Win7, Win8 gibi yeni işletim sistemlerde çalışırken bazı sorunlar çıkarabilirler. Nisan 2005‘de yayınlanan Adobe CS2, şirket tarafından artık desteklenmiyor. Adobe, 13 Aralık 2012’de CS2‘nin etkinleştirme sunucularını kapatmıştı.

 

Sağlıcakla…

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız