PowerPoint Sunumlarda Dinamik Gezinti (Navigasyon) Örnekleri


PowerPoint sunumların sıralı (lineer) yapısı ve bunun doğurabileceği zorluklardan daha önce bahsetmiş ve demiştik ki “Çoğu durumda birbirini takip eden slaytların sırasına uymak zorundasınızdır. Oysa sunum kavramının kendisi dinamiktir ve bu durum riskler içeren zorluklar doğurur. Bir sunumda her an sorular gelebilir. O soruların yanıtları daha önce üzerinden geçilmiş veya ileride bekleyen slaytlarla bağlantılı olabilir
.
PowerPoint sunumunuzu dilediğiniz an dilediğiniz slaytlara atlayarak yönetebileceğiniz daha dinamik bir yapı için “link verme” özelliğini kullanmak konusunu işlemiş ve örnek olarak (tıklanarak gezilebilir haliyle) web sitemizin PowerPoint üzerinde bire bir benzerini oluşturmuştuk.

 

.
Slaytlarda “link vermek” konusu ile ilgili teknik açıklamaları “Sunum Örnekleri 15” başlıklı yazımızda paylaştığımızı, bir başka yazımızda da bu amaçla üretilmiş eklentilerden (add-in) bahsettiğimizi de hatırlatalım.
.
Aşağıdaki çalışmalarda “link vermek” suretiyle dinamik yönlendirilebilen başarılı sunum örneklerini paylaşıyoruz.

.

.

.

.

Sağlıcakla…

.

Wall Street Institute

2 Comments

  1. Tanzer AFAT dedi ki:

    Merhaba,
    Bu bölümdeki videolarda sorun var sanırım. İyi çalışmalar…

  2. admin dedi ki:

    İlginç, üç kullanıcı da videolarını paylaşımdan kaldırmış görünüyor. Sağ olsunlar makale bir anda anlamını yitirmiş. Yeni örnekler bulmak gerekecek. Not ediyoruz. Uyarınız için teşekkürler Tanzer Bey.

Yorum, Katkı ve Sorularınız