Microsoft’tan Jamie Beck Efekti / “Cliplets”


Jamie Beck ve Kevin Burg tarafından “Cinemagraphs” adıyla ilk kez ortaya atıldığında tüm dünyada çok ilgi çeken yeni görselleştirme tekniği üzerine biz de bir yazı hazırlamıştık.
.


.

.

.
Herkesin ortak merakı bu görsellerin nasıl üretildiği üzerine idi. Fakat ayrıntılı bilgiye o zamanlar ulaşamamış, bazı tahminlerde bulunmakla yetinmiştik. Bunlar arasında, kısa süre içinde bu iş için özel yazılımların çıkmaya başlayacağını öngörümüzün hem de Microsoft eliyle gerçekleştirilmiş olduğunu görünce paylaşmak istedik.
.
Microsoft’un “Cliplets” adını verdiği 2,4 MB’lık ücretsiz kurulum dosyasını buradan indirebilirsiniz. (Bilgisayarınızda yüklü Windos işletim sisteminize uygun olarak 32 veya 64 bit’lik versiyonlar arasından uygun tercihi yapmayı unutmayınız) Hiç ön bilgi verilmemiş ama yazılımın sadece Win7 ile çalıştığını belirtelim.

.

Bu görseller yapı itibariyle aslında “basit” animgif’ler oldukları için PowerPoint sunumlarınızda da kolaylıkla kullanılabilirler

.
Buradan Cliplets’in kullanımına dair eğitici videolara ulaşabilirsiniz. Bu adreste ise resmi forum sitesi bulunuyor.
.

.

.
Yakında biz de Cliplets’i daha ayrıntılı incelemeyi umuyoruz.
.
Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

2 Comments

  1. Enes dedi ki:

    İndirdim ve kurdum, gayet kullanışlı ve basit bir program. Kısa sürede basit ve etkili görseller hazırlanabilir.
    Böyle bir programın varlığından sayenizde haberdar olmuş oldum. Çok teşekkürler :)

  2. elif dedi ki:

    Tebrik ediyorum. İnanın sitenizi keşfettiğim anda sunumlarım bambaşka hale geldi! Ellerinize sağlık. Takipçinizim. Bu arad programı indirdim ve kullanımı çok kolay.

Yorum, Katkı ve Sorularınız