Resimlerden İstenmeyen Bölümleri Çıkarmak / Photo Object Eraser


İçerik görselleştirmede fotoğraflar, resimler en önemli malzemelerimiz kuşkusuz. Bazen konuya çok uygun resimler bulmamıza rağmen istemeyeceğimiz bazı ayrıntılar içermeleri nedeniyle onları kullanmamız mümkün olmayabilir.

Son yıllarda resimler üzerindeki ayrıntıları başarıyla yok eden yazılımlar üretildiğini hatta PhotoShop içene de bu amaca yönelik yeni araçlar eklendiğini görüyoruz.

.

.

Bu yazılımlar, kaldırılması istenen bölgeyi çevresindeki piksellerden (renk noktacıkları) yararlanılarak yeniden doldurabiliyorlar. Çoğu zaman sonuçlar gerçekten mucizevi oluyor. İlk işlemde tam istediğiniz sonucu alamasanız bile, bir iki tekrar ardından başarı geliyor.

.

.

Günün Ücretsiz Yazılımı köşesinde bu tür yazılımlardan bir tanesi, 48 USD fiyatlı Photo Object Eraser sadece bugün için (yarın sabah 09.00’a kadar yüklenmek şartı ile) sınırsız kullanıma açık şekilde ücretsiz sunulmuş. Bizce her bilgisayarda bulunması gereken yazılımlardan.

Günün Ücretsiz Yazılımı (Giveaway of the Day) köşesindeki programların nasıl kurulacaklarını şu incelememizde bulabilirsiniz.

Eğer bu yazıyı okumakta geç kaldıysanız yine de üzülmeyin. Daha önce tanıttığımız ve internet üzerinden ücretsiz servis veren InPaint ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

.

Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız