Genius’tan Yeni Grafik Tablet PenSketch M912A


Görselleştirme kavramını işlerken el çizimlerimizi bilgisayar ortamına aktarmaya yarayan grafik tabletlere de yer vermeye çalışıyoruz. Benzerlerinden aşağı kalmayan, hatta artıları olan ürünleri ekonomik fiyatlarla sunmayı gelenekselleştirerek sempati toplayan Genius’un sunum kumandaları kadar grafik tabletlerini de bir süredir takip eder olmuştuk

Genius profesyonel ürünlerin 300 USD civarında satılmasına alışık olduğumuz bu alana ilk kez 70 TL’lik EasyPen i405 ile girdiğinde dikkatleri üzerine çekmişti. Her yeni model ile öncekilerden daha güçlü (ama giderek de pahalılaşan) ürünlerle çıtayı yükselttiler. Genius bu defa karşımıza çok daha fazla çalışma alanı sunan, daha hassas ve hızlı çalışabilen PenSketch M912A modeli ile çıkıyor.

.

.

Ürünün beraberinde getirdiği çarpıcı yenilik ve gelişmelere gelince…

9″ x 12″ (23 / 30,5 cm) çalışma alanına (çerçeve bölümü hariç) bir A4 kağıdı rahatlıkla sığabiliyor.

16.10 (wide screen / geniş ekran) ve 4,3 (klasik) oranlarında hızlı geçiş yapabilmek yine bir düğme ile mümkün.

Hassas imleç kontrolü için 5120 LPI (önceki modellerin neredeyse iki katı) duyarlılığa sahip.

Bu defa pilsiz çalışan kablosuz kalemin 2048 seviye basınç hassasiyeti yine önceki modellerin iki katı değerlere çıkıldığını gösteriyor. İki programlanabilir tuşu ile tüm şekil ve kalınlıklar kolaylıkla ayarlanabiliyor. İki yedek uç ile birlikte gelen kalemi yerleştirmek üzere tablet üzerinde ergonomik bir göz bulunuyor. Yine pilsiz tasarlanan tekerlekli fare ile çalışmak da mümkün.

Her iki kenarda konumlandırılmış 8 adet ekspres düğme (çalışma alanının solunda yer alan silgi, geri alma, yeni katman ve 3D çevirme tuşları ile sağında yer alan fırça boyu ayarlama ve yakınlaştırma/uzaklaştırma tuşları) sayesinde boyama kontrolleri ve ayarlamalara anında erişilebiliyor.

Uzun süreli kullanımlarda rahatlık sağlayan bileklik desteği ve kopya model üzerinden çalışmak üzere şeffaf katman unutulmamış.

.

.

Windows 7/Vista/XP ve Mac OS 10,4 ve üstü ile uyumlu olan PenSketch M912A’nın fiyatı: 618,99 TL olarak belirlenmiş

PenSketch M912A‘ın yazılımları arasında bulunan Adobe Photoshop Elements‘in son sürümü ile fotoğrafları kolaylıkla ve profesyonelce düzenleyebilir veya dijital sanat eserleri yaratabilirsiniz. Corel Painter Essentials 4 ise kolay kullanımı ile sanatsal çizim ve boyama yapmanıza veya fotoğrafları büyüleyici resimlere dönüştürmenize olanak sağlıyor.

PenSign‘ı kullanarak dijital imzalarınızı pratik bir biçimde Microsoft Office programlarına kendi el yazınız olarak ekleyebilirsiniz. Pen Toolbar ise el yazısı ile notlar yazmayı ve belge imzalamayı kolaylaştıran hepsi bir arada not yazılımı. Genius‘ın özel olarak geliştirdiği PenDrawer yazılımı ile fotoğraflara kişisel notlar veya imzalar ekleyebilir ve JPG, TIF, BMP vs. gibi popüler dosya türlerinde kaydedebilirsiniz.

.

Grafik tabletin yeteneklerini kullanım sırasında görmek isterseniz buyrun…

.

Sağlıcakla…

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız