Fatih Tableti İlk İnceleme


Fatih Projesi kapsamında seçilen General Mobile marka -ve olabildiğince yerli- tabletin piyasa versiyonu TeknoSeyir ekibinin bugünkü keyifli sohbetine konu oldu.

Paylaşıyoruz…
.


.

.

Sağlıcakla…

.

Wall Street Institute

4 Comments

 1. T.A. dedi ki:

  Merhaba,
  Videodaki bir detay, biz eğitimciler için oldukça önemli. FATİH projesinin içerik geliştiricilerinden biri de Morpa Kültür Yayınları. Bu videoda bu yayınevinin Morpa Kampüs ve Morpa Çocuk adlı iki internet sitesinden bahsediliyor ancak detaylı inceleme sonraki günlere bırakılıyor.
  Buradaki amaç projede kullanılacak donanımları tanıtmak ve incelemek. Ancak bizim ilgimizi bu noktada daha çok içerik çekiyor.
  Sizden ricam bu sitelerle ilgili detaylı incelemeler yapmanız. Sizin gözünüzle bu siteler hakkında bilgi almak bizim için aydınlatıcı olacaktır.

  Saygılarımla…

 2. admin dedi ki:

  Teşekkürler. Öneriniz ilgi çekici. Buradan güzel bir yazı çıkabilir. Ön sıralardan “yazılacaklar” listesine not ediyoruz :) Yalnız asıl işimizdeki kış mevsimi yoğunluğu, sunucu problemleri derken o kadar çok konu birikti ki… Bakalım nasıl eriteceğiz. Lütfen elinizde kaynak varsa bizimle onları da paylaşın. Çünkü yerli firmalar söz konusu olduğunda işlerinin mutfağına nüfuz edebilmek güçleşiyor. Tekrar teşekkürler.

 3. T.A. dedi ki:

  Merhaba,
  Elimde konuyla ilgili kaynak yok ancak aşağıdaki linklerde tatmin edici bilgiler var. Çalıştığım okulda hemen hemen bütün öğretmenler bu siteleri yoğun bir şekilde kullanıyor. Öğretmenler için ücretsiz olması, sesli ve animasyonlu anlatımlarının bulunması, test ve etkinliklerinin kalitesi ve zenginliği epey beğeniliyor. Ülkemizde böyle güzel bir çalışmanın yapılması gurur verici.
  Saygılarımla…

  Morpa Çocuk:
  http://www.youtube.com/watch?v=bU6jq2RNETs
  http://www.minifikir.com/morpa-cocukta-neler-var-ve-minifikirden-100-hediye/

  http://annebabaokulum.blogspot.com/2012/02/50-morpa-cocuk-yllk-uyeligi-hediye.html

  http://alternatifanne.com/50-kisiye-morpa-cocuk-yillik-uyeligi-hediye/

  Morpa Kampüs:
  http://www.youtube.com/watch?v=K0DkLCsrSQs
  http://www.youtube.com/watch?v=YLsmkIsfsls

 4. admin dedi ki:

  Çok teşekkürler. Güzel kaynaklar gerçekten. Umarım bu hafta içinde değerlendirmiş oluruz.

Yorum, Katkı ve Sorularınız