Marka Üniversiteler Eğitimlerini Halka Açıyor / Yale Kursları


Aralarında marka üniversitelerin de bulunduğu yüzlerce eğitim kurumu içeriklerini halka açmaya devam ediyor. Yakın gelecekte tüm üniversitelerin bu uygulamaya geçeceklerini öngörmek yanlış olmaz.

Konulara giriş niteliğindeki eğitim materyallerini ilgi duyan herkese ulaştırmayı amaçlayan, açık ve ücretsiz Yale kursları isim yapmış eğitmen ve uzmanlar tarafından sunuluyor. Kurslara ulaşabilmek için herhangi bir kayıt yaptırmaya gerek yok.

.

.

Eğitim içeriğine aynı zamanda YouTube ve iTunes üzerinden ulaşmak mümkün.

.

.
Yale Üniversitesi‘nin sunduğu bu hizmet bir “açık eğitim” uygulaması değil. Yani bu kursları takip ederek sonunda bir sertifikaya ulaşılmıyor. Yine de, özellikle bir eğitmen olarak, marka kurumlarda eğitimin nasıl yapıldığını ve içeriğini görmek isterseniz sunulan imkanın büyüklüğü ortada.

Daha önce MIT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) için hazırladığımız haberden hatırlayacağınız üzere, bu tür açık eğitimlerden diploma alabilmek de mümkün olabiliyor. Diyeceğimiz o ki, belli bir üniversiteden mezun olabilmenin hayalini kurduysanız ara sıra internet üzerinden yoklamanızda yarar var. Siz ona gidemediyseniz bile o size gelmiş olabilir.

.
Sağlıcakla…

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız