Pico Projektörlerde 300 Lümen Parlaklık / Velocity Micro Shine


Velocity firması, “Micro Shine” adını verdiği mini (pico) projektörü CES 2012’de sergileyecek.

“Ultra parlak” 300 lumen ışık gücü sunabilen bu cihazın geniş salonlarda eğitim vermek için hala uygun olmasa da, sürekli gezerek küçük gruplar için toplantı, sunum ve eğitimler düzenlemek zorunda olanlar için oldukça yeterli ışık gücüne sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kendinden önceki pico projektörler  gibi tam karanlık ortamlar gerektirmeyecek olması iş ve eğitim hayatında birçok kişinin ilgisini çekecektir.

.

.

SCRAM optical engine teknolojisi ile 45 inç’lik (114 cm) büyüklükte ve 1280 x 786 WXGA HD doğal çözünürlüğe sahip görüntü oluşturabilen ürün, kendi deyimleriyle “hatasız renk teknolojisi sayesinde derin kırmızı, parlak sarı ve şaşırtıcı siyah üretimiyle gözleri yormuyor”

Basit “tak-oynat” uygulaması ile kurulumu dakikalar içinde tamamlananan Velocity Micro’nun mini HDMI girişi ile bağlanıyor olması onu sadece masaüstü bilgisayar veya notebook’lara değil, akıllı telefonlara , tabletlere, ev tiyatrosu sistemlerine de bağlayabileceğiniz anlamına geliyor.

.

.

Yalnız, tanıtımında kendi üzerinde bir medya oynatıcı ile geldiği (On-Board Media Player) ibaresi bulunmasına rağmen başkaca ayrıntı verilmemiş olması kafa karıştırıcı. Normalde bunun anlamı USB girişinden takacağınız –örneğin flash bellekler gibi- kaynaklardaki bazı (!) medyaları ayrıca bir donanıma gerek kalmadan oynatabilme yeteneği olması gerekir.

Şimdilik belirsiz olan bir diğer ayrıntı da fiyatı.

.

.

Teknik Özellikler

Çözünürlük  1280×768 WXGA HD (3D Ready), Maksimum çözünürlük desteği (polarizasyon ile)  1920×1080
Görüntü en / boy oranı 16:10
Parlaklık 300 Lumen
Karşıtlık oranı (Kontrast) 2,000:1
Görüntüleme tipi  0.45″ WXGA TI DLP
Boyutlar  3.3″ x 4.3″ x 1.2″ (En uzun kenarı  4 inç (10,2 cm))
Işık kaynağı LED RGB
Ses Audio WiFi, Stereo Output, Analog Audio Input
Girişler Mini HDMI (1080p desteği), Full USB,
Ağırlık 9 Ounces (255 Gram)
Tam güç altında elektrik sarfiyatı 23 watt

Ürünün resmi web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
.

Sağlıcakla…

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız