İlginç Bir Sunum Faresi / Logitech Cube


“Çevre birimleri” olarak da anılan fare – klavye benzeri ürünleriyle tanınmış markalar arasında ön sıralarda yer alan Logitech ilginç bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Küp biçimli bir fare olan ürünün  dokunmatik üst yüzeyinde –notebook’lardan tanıdığımız şekilde- parmağınızla gezinerek fare işlevini kullanabiliyorsunuz. Tırtıklı yapısı ve özel Flow Scroll yazılımıyla akıllı telefonlar kadar konforlu bir gezinme tecrübesi yaşayacağımız ifade edilmiş.

.

.

Cihazı havaya kaldırdığınız andan itibaren kısa süre içinde bir sunum kumandası (presenter) işlevi kazanıyor. Bu modda iken slaytlar arası gezinmede yine yüzeyine tıklayarak “ileri”, ters çevirip tıklayarak “geri” komutları verebiliyorsunuz. Sunum içinde bir noktaya tıklamanız gerekirse en yakın yüzeye bırakıp geçici olarak yeniden fare moduna dönebilirsiniz.

.

.

Logitech Cube, mini Unifying “tak ve unut” alıcısı sayesinde 25 metre mesafeye kadar etkili geliştirilmiş 24 GHz kablosuz bağlantı kolaylığı sağlıyor. Bu alıcıya, 6 adede kadar Unifying uyumlu cihazı bağlayabiliyorsunuz. Bu şekilde Logitech Cube, başka bir USB bağlantı noktasını doldurmadan, diğer aksesuarlarınız için kullandığınız Logitech Unifying nano alıcınızla çalışabiliyor.

.

.

Taşındığı ortamlarda veya cepte iken basılı kalarak gereksiz güç tüketmemesini sağlamak üzere bir açma – kapama düğmesine de yer verilmiş.

Micro USB bağlantısı üzerinden şarj edilebilen küçük lityum-polimer pilin gücü azaldığında ikaz ışığı yanarak kötü sürprizlerinin önüne geçiliyor

.

Uyumlu Platformlar

Windows XP, Windows Vista veya Windows 7
Mac OSX 10.5 veya later

Paket İçeriği

Cube Mouse
Logitech Unifying alıcı adaptörü
1 adet yeniden şarj edilebilir pil (önceden takılmış halde)
MicroUSB şarj kablosu
Kılıf
Kullanıcı belgeleri

.

Logitech Cube yurt dışında 69.99$ fiyatıyla ön siparişe başlamış durumda.

.

Yorum

CES Inovasyon 2012 Tasarım ve Mühendislik kategorisinde Onur Ödülü’ne layık görülmüş olmasına rağmen, yenilikçi biçimi ile ne kadar ergonomik hissedebileceğimizi kullanmadan bilebilmek mümkün değil. Diğer taraftan, bir lazer işaretleyicisinin olmaması sunum faresi olarak eksi yönü.

.

Ürünün resmi sayfası burada.

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız