LG LSM-100 Scanner Mouse


Sık sık bilişim dünyasında her şeyin küçülmekte olduğundan bahsederiz. Çoğu zaman belli bir sınırın altında küçülmeler o cihazın işlevini kaybetmesine neden olabiliyor. O sınıra dayanıldığında üreticiler bu kez aynı ürün içine birden çok işlev sığdırma yolunu seçiyorlar.
.
Çok çekirdekli işlemciler, telefonlara hatta kalemlere sığdırılan bilgisayar işlevleri, yüzük içine sığdırılan kumandalar derken bir başka “çok işlevli” ve çok yararlı bileşim LG firmasından gelmiş görünüyor. Masalarımızın üzerinde büyükçe yerler kaplamalarına alışık olduğumuz tarayıcıların (scanner) fare ile birleşmesinden doğan LG LSM-100 Scanner Mouse basılı (yazılı – görsel) materyali kısa süreler içinde bilgisayarınıza aktarmanızı sağlamakla kalmıyor, ORC teknolojisi ile bunlardaki yazıları Word dosyaları gibi işlenebilir bilgisayar metinleri (text) haline getirebiliyor.

.

.

Diyelim ki, eğitim vermek üzere gittiğiniz bir kuruluşta size gösterilen dokümanlar arasından bazı görsel ayrıntıları sunumunuzda kullanmanın çok yararlı olacağını düşündünüz. Bunlar önceden elinize geçmiş olsaydı tarayıcınızdan geçirip bilgisayar ortamına aktararak kullanmak sorun olmayacaktı ama artık çok geç görünüyor… Bir tarayıcıya ihtiyaç duyacağınız fakat onu her an için elinizin altında bulamayabileceğiniz daha birçok senaryo üretmek mümkün.
.
Ürün LG Smart Scan yazılımı ile birlikte geliyor. Sol kenardaki tarama fonksiyonu düğmesine bastığınızda otomatik olarak açılıyor ve şaşırtıcı hızlarla çalışıyor. Tuşu basılı tutarak tarama işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

.

.
Teknik Özellikler
.
Tarayıcı çözünürlüğü: 320 DPI
Tarama hızı: 30 Hz
Laser algılayıcı çözünürlüğü 1,200DPI
Tuşlar 5 adet
Tarama çözünürlüğü ayarlanabilir (320/200/100)
A3 boyutlarına kadar tarama alanı
Maksimum hareket hızı 0.3 ms
Pixel boyutu 680 x 480 @30Hz
Yazılım işlevleri: resim – yazı yapıştırma, paylaşım(Facebook/ Twitter/ Flickr/ email)
kayıt(JPEG/TIFF/PNG/BMP/XLS/DOC/PDF) baskı, işleme (Keskinlik /Parlaklık / Büyütme – Küçültme / Boyutlandırma / Otomatik Döndürme (hizalandırma)
OCR (Optical Character Recognition) “Optik Karakter Okuyucu” özelliği. Türkçe dahil 200’ün üzerinde dili ve alfabeyi destekliyor ve başarılı sonuçlar veriyor.
Uyumlu programlar M/S Office, Adobe Photoshop, vb.
Bağlantı USB Port
İşletim sistemi desteği: Window XP/Vista/7
189x232x60 mm boyutlarında (bildik farelerden biraz büyükçe)
Ağırlık 150 gram
.
Bu yazının kaleme alındığı sırada (değişmiş olabilir) ürünün fiyatı KDV dahil 260 TL görünüyordu.
.
.

.

LG Mouse Scanner: video all'IFA di Berlino ile tecnozoom
.

.

.
Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız