İngilizce Eğitimi için MeeGenius’tan Konuşan Resimli Kitaplar


Meegenius.com sitesiFree Books” (ücretsiz kitaplar) bölümünde İngilizce eğitiminde kullanılabilecek “konuşan” resimli eBook’lar sunuyor. İngilizce öğretmenleri bu kaynakları sınıf içinde veya ödev olarak kullanabilirler. Tercihe bağlı olarak kitapların kullanıcıya okunuyor olması telaffuz gelişimine yardımcı olabilir.

.

.

Kitaplardan birini tıkladığınızda karşınıza tanıdık eBook (elektronik kitap) formatı en basit haliyle çıkıyor. Fare imleci ile üzerine geldiğinizde az sayıdaki kumanda düğmeleriyle karşılaşıyorsunuz.

.

.

Kitapları farklı platformlarda da kullabilmek için iPhone, Android, Google TV uyarlama modları (Apps) yine siteden temin edilebiliyor.

.

Sağlıcakla…

.

Wall Street Institute

14 Comments

 1. tanzer dedi ki:

  Merhaba, buradaki kitapları okulumuzun web sitesinde paylaşmak istiyorum. Bunun en kolay yolu nedir acaba? Çok fazla teknik bilgim yok… İyi çalışmalar…

 2. tanzer dedi ki:

  Sorumu sorarken şunu belirtmeyi unutmuşum: Kitapların sadece bir link olarak yer almasını istemiyorum. Sitemizin içinde görünmesini istiyorum. Bu mümkün mü?

 3. admin dedi ki:

  Tanzer Bey Merhaba,
  Şu sayfada kütüphane ve okullar için özel hesap açtırılmasından bahsetmiş
  http://meegenius.com/school-library/
  Formu kullanarak kendileriyle irtibata geçmek de mümkün görünüyor. Fakat kitapları kendi sitemiz üzerinden yayınlayabilmek konusunda bilgi göremedim. Herhangi bir “embed” (başka sitelere ekleme) uygulamasından bahsedilmiyor. Ben de yazışacağım. Bakalım ne cevap gelecek.
  Belli ki, ellerindeki içeriğin sadece “okunmak” üzere kullanılacağını düşünüyorlar. Belki bu kapasitenin İngilizce öğrenimi için de çok uygun olduğunu hatırlatırsak farklı düşünebilirler gibi geliyor.

 4. Tanzer dedi ki:

  İlginize teşekkür ederim. O sayfayı ben de görmüştüm. Hatta mesaj da attım ama yanıt gelmedi. Ben de bekliyorum. Şimdilik sadece link verdik. Bu tür sitelerden bizi daha çok haberdar ederseniz seviniriz. İyi çalışmalar…

 5. admin dedi ki:

  Evet, biz de sorduk ve hala yanıt bekliyoruz :)
  Sitenizi çok sevdik ve herkesin yararlanabilmesi için link verdik. Elinize emeğinize sağlık.

 6. Tanzer dedi ki:

  Beğendiğinize ve paylaştığınıza çok sevindim. Sitemde sizin de emeğiniz var. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Selamlar…

 7. admin dedi ki:

  Küçücük bile katkımız olsa bu bizi çok mutlu eder.

 8. Tanzer dedi ki:

  Merhaba,
  Beklediğim cevap geldi. Ancak böyle bir şeyin şu anda mümkün olmadığını belirtiyorlar. Bunun üzerine çalışıyorlarmış…

  Bilginize…

  Orijinal mesaj:
  Hi Tanzer,

  Thank you for your interest in MeeGenius!

  Unfortunately, we are unable to open up a free account internationally. We are working hard o changing this and will hopefully be able to offer you a free subscription in the very near future!

  Thanks,
  Jackie

 9. admin dedi ki:

  Paylaşımınız için çok teşekkürler Tanzer Bey. Bana yazmadılar :) Bu arada sanırım konuyu ilk kez düşünmeye başlamış da olabilirler. Aslına bakarsanız PowerPoint ile yapılmayacak birşey kesinlikle değil.

 10. Tanzer dedi ki:

  Evet, kesinlikle PowerPoint ile de yapılabilir. İngilizce öğretmeni arkadaşlarımızdan biri belki klasikleşmiş çocuk hikayelerinden bir ya da birkaçı için böyle bir çalışma yapar. Selamlar…

 11. admin dedi ki:

  Onu da Flash’a çevirip siteye atabilirsiniz. Hatta İngilizce eğitiminde kullanılacaksa, yukarıda olmayan bir özelliği daha PowerPoint ile katmak lazım. O da, öğrenci hangi kelimeyi tıklarsa o kelime tek başına da okunmalı.

 12. Tanzer dedi ki:

  Tamam çok güzel de… Beklentiyi yükseltip öğretmenlerimizi kaçırmayalım. Önce Powerpoint kullanılarak seslendirme çalışması yapılsın sonra diğer aşamaları yüzümüzü kızartıp isteriz. :)

 13. admin dedi ki:

  Hepsi çok kolay Tanzer Bey, o aşamaya gelip de devam etmek isterseniz yardımcı oluruz. Zaten hepsini işlemiştik.

 14. Tanzer dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Umarım o aşamaya da geliriz. Çalışmalarımız henüz çok yeni. Ancak bisikletin arkasından tuttuğunuzu bilmek güven verici. Selamlar…

Yorum, Katkı ve Sorularınız