Fiyat / Performans Ürünü – AOC’tan IPS Panel Monitör “i2353Fh”


Teknoseyir editörlerinden Murat Gamsız’ın Türkiye’de bulunmamasından yakındığı ve kullanıcıya “gerçek renkler” sağladığı için her fırsatta “Limon kasasında gelse alırız” dediği profesyonel kullanıcıların tercihi “IPS panel” monitörler bu tarihten sonra ülkemiz raflarında daha sık görünmeye başladılar. O yazımızı hatırlarsanız, biz de ülkeye giren ilk IPS panelli monitörü “Şehre yeni biri geldi” heyecanıyla duyurmuştuk. (IPS panelin özelliklerini tekrar hatırlamak isterseniz bu linki tıklayabilirsiniz)

Benzerlerinden biraz daha pahalı olmaları normal kullanıcıları tereddütte bırakan IPS monitörlerin bu eksisini her zamanki gibi AOC gideriyor. Türkiye’ye gelişleri o kadar eski olmasa da, AOC markası uzunca süredir dünyanın tanınmış monitör üreticilerinden. En önemli vasıfları kaliteli ama ekonomik çözümler üretebilmeleri.

.

.

AOC’un satışına başlandığı duyurulan yeni modeli i2353Fh bilgisayar monitörleri için “dev ekran” sınıfına girebilecek boyutlarıyla (köşeden köşeye 23 inch, yani 58,4 cm) görselleştirme üzerine çalışacaklar için geniş bir alan sunmakla kalmıyor, “Screen+” teknolojisi ile ekranı bağımsız 4 parçaya ayırarak, birden fazla programla aynı anda rahat çalışma imkanı veriyor. Yurt dışı fiyatı sadece 350 USD + KDV

.

.

Teknik Özellikler

Ekran boyutu : Köşeden köşeye 23 inç (58,4 cm)
Kalınlık : 9.2 mm
Pixel Sıklığı: 0.265(H)×0.265 (V)mm
Görüntü Alanı: 509.76 (Yatay) × 286.4 (Düşey) mm
Parlaklık: 250 cd/m2 (Candela)
Contrast (dinamik karşıtlık değeri) Oranı (typical): 50000000:1 (DCR)
Tepki Süresi (typical): 5ms(GTG : Griden griye)
Görüş Açısı: 178/178 Derece
Tarama Frekansı: H: 30K~83KHz V: 55~75Hz
Pixel Frekansı: 144MHz
Önerilen Çözünürlük : 1920×1080@60Hz
Renk Paleti: 16.7 Milyon Renk
HDCP Uyumluluğu: Var
Giriş Sinyali: Analog RGB and HDMI•2
Giriş Bağlantı: 15-pin D-Sub and HDMI•2
Güç Kaynağı: 12VDC,3.75A
Enerji Tüketimi: Power On: <35W(Typical), Standby: <0.5W
Tak & Çalıştır: DDC 2B/CI or VESA DDC2B?
Kontroller: Clear Vision/< ,Volume/>, Power, Source/Auto/Exit, Menu/Enter
Menü Dilleri: 16 Lisan
Hoparlörler: Dahili 2 adet 2W
Duvar Bağlantısı : 100mm x 100mm
Ağırlık (Net /Gross): 2.85/5.6
Safety & Regulations: BSMI,VCCI,PSE,J-MOSS,MEPS,KCC,e-standby,CCC, FCC, cCSAus, CE, TUV-S, TUV-Bauart, EPA 5.0,Windows 7,TUV-Gs, RoHS
Cabinet Colour: Black
Mechanical Function: Tilt: -4°~14°
W×H×D (w/base)mm: 549.5× 187.7 ×388.3
W×H×D (package)mm: 611×539×117

.

.

.

Not: Yazımızın ilk haliyle bazı yanlışlar içermekte olduğu konusunda AOC’un halkla ilişkilerini yürüten United Communications’tan bir mail aldık ve gerekli düzeltmeleri yaptık. Gelen mail ürün hakkında ek bilgiler de içeriyordu. Onları da eklemek istiyoruz. AOC ve United Communications’a hassasiyetleri için teşekkürler.

.

AOC, 9,6 mm inceliğinde çarpıcı bir ekran sunuyor
Ofis ve ev için gerçekten harika bir tasarım

Daha fazla incelik

AOC, yeni modeli i2353Fh ile tasarım ve işlevsellik açısından yeni bir rota belirliyor. LED arka aydınlatma, alüminyum arka kısım, yenilikçi IPS panel teknolojisi ve iki HDMI bağlantı noktası, çok sayıdaki heyecan verici özellikten sadece bir kaçı. Yenilikçi 58,4 cm/23″ Full HD düz ekran hem ev kullanıcılarına hem de profesyonel kullanıcılara hitap ediyor ve gücünü oyunlarda ve ofis uygulamalarında eşit şekilde ortaya koyuyor.

Full HD içerik için 2 HDMI girişi ve hızlı tepki süresi
i2353Fh modeli, yüksek çözünürlüklü görüntü kaynaklarının bağlanması için çok sayıda seçenek sunan iki HDMI bağlantı noktasına sahiptir. Bağlantı noktaları tabana entegre edilerek sarkan kabloların genel görünümü bozması önlenmiştir. Beş milisaniyelik hızlı tepki süresi sayesinde, hızlı aksiyon oyunları ve filmler bile sorunsuz bir biçimde görüntülenir.

Yenilikçi IPS teknolojisi, yüksek kontrast oranları
Bu modelde IPS panel kullanılmıştır. Bu teknoloji, geleneksel TN teknolojisinden daha geniş görüntüleme açıları ve daha parlak resimler elde edilmesine olanak vermektedir. Ayrıca bu monitörü resim düzenlemek için  ideal kılan, çarpıcı bir renk gösterimi ve yüksek renk stabilitesidir. Yüksek dinamik kontrast oranı (50.000.000:1) en ince detaylara sahip canlı görüntüler sunmaktadır.

Rekor ölçüler ve net bir tarz
9,6 mm inceliğindeki profil, yenilikçi bir panel biçimi ve monitörün elektronik bileşenlerden ayrılması ile elde edilmiştir. Ön kısımda ince çizgili metal bir çerçeve bulunmaktadır, alüminyum arka kısmın aynaya benzer siyah yüzeyi ise bu modele profesyonel bir görünüm katmaktadır. İnce tasarım ve katlanma işlevine sahip metal kaplı ayak, i2353Fh modelinin net ve düz hatlı tarzını oluşturmaktadır.

Çevreye odaklanma: Yenilikçi LED teknolojisi
Kaynak verimliliği ve enerji tasarrufu, i2353Fh modelinin de üretiminde önem taşıyan noktalardır. Elektrik tasarrufu sağlayan (tipik 25 watt / bekleme modunda 0,5 watt) LED arka aydınlatma teknolojisi sayesinde ENERGY STAR, TCO ya da EPEAT gibi mevcut çevresel standartlar karşılanmaktadır. Üstelik, tüm monitörler hiç cıva kullanılmadan üretilmektedir. Buna ek olarak, kullanıcılar kişisel olarak diğer enerji tasarrufu seçeneklerini seçebilir ve daha da düşük bir genel enerji tüketimi sağlayabilirler. Ayrıca ambalajlar da ekolojik kriterler karşılanarak geliştirilmiştir.

AOC Hakkında
AOC, ekran piyasasında önde gelen global markalardan birisidir. Gittikçe artan sayıda müşteri ve dağıtım ortağının AOC’ye güvenmesinin nedenleri yüksek kalite, birinci sınıf hizmet, çekici bir tasarım ve rekabetçi fiyatlara sahip çevre dostu ve yenilikçi ürünlerdir. Bilgisayar ekranları, monitör TV’ler ve LCD TV’leri içeren son derece kapsamlı ürün serisi, diğerlerinin yanında ünlü red dot tasarım ödülünü de içeren çok sayıda ödül kazanmıştır. AOC, dünyanın en büyük LCD üreticisi olan TPV Technology Limited’in bir alt kuruluşudur. www.aoc-europe.com

Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız