Vimeo’dan Sunum Örnekleri – 9


Vimeo‘dan bu kez 7 yeni sunum örneği derledik.
.

.
İlk iki örneğimiz Daniello Orsini‘den…
İlkinde stop motion tekniğine dayalı bayağı “zahmetli” sahneler var.
.


.

.
Aşağıda PowerPoint 2010′un etkileyici video özelliklerinin çok iyi kullanıldığı bir örnek var. Diğer taraftan, nesneleri hareket ettirirken parçaları biraz farklı zamanlamalarla yönetmek neredeyse gerçek bir 3 boyut havası katmış. Doğrusu çok beğendim. Vivida isimli bir İngiliz firma hazırlamış.
.

.
Aşağıdaki iki örnek ise bir başka İngiliz firma Typecast Creative‘den… Her ikisinde de gayet sade ama nezih atmosferler kurulmuş. Uygulamasında bir zorluk göremedim.
.

.

.
Bıradaki iki örnek yine aynı kaynaktan geliyor. Daha önce Ustalardan” köşemize konuk ettiğimiz SOAP adına hazırlanmış bu örnek Gutierres isimli kullanıcı tarafından Vimeo’da paylaşılmış. Göz atmak isterseniz bağlantı adresi burada.
.

.
Aynı kullanıcının paylaştığı ve Slidetown için hazırlanmış bir diğer örnek.
.

.
Sağlıcakle…
.

Wall Street Institute

7 Comments

 1. tolga diyor ki:

  Aynı yöntem dido reklamında da mı yapılıyor? Bir de bunu yapabilmek için after effects , premeiere pro veya 3d animasyon programları gerekmiyor muydu?

 2. admin diyor ki:

  Tolga Bey, kaçıncı örnek ?

 3. tolga diyor ki:

  öncelikle teşekkürler..

  Orisini’den ikinci örnek. dönen güneş, karakterlerin göz kırpmaları..
  ayrıca bu da bir örnek: http://www.youtube.com/watch?v=pDR_ldGke6A&ob=av2n

  bütün bunları powerpoint’te yapabilmek bu kadar mümkündü de, benim mi haberim yoktu?

 4. admin diyor ki:

  Tolga Bey asıl bez teşekkür ederiz. Doğrusu iki yıldır en çok tartışmaya açılmasını istediğimiz konularda bir tartışma başlatmış oldunuz. Derleyip burada yayınladığımız sunum örneklerindeki kimi ayrıntıların nasıl yapılmış olduğu üzerinde kafa yormak hem keyifli hem eğitici olacaktır.

  Bu sunum’un yayınlandığı sayfanın altında tamamen PowerPoint ile yapılmış olduğu ilan edilmiş. http://vimeo.com/29432911

  Üzerinde düşününce bunların yapılabileceğine benim de aklım yatıyor. Önümüzdeki bir-iki gün içinde önce kendim deneyerek nasıl yapılmış oldukları konusundaki tecrübelerimi buraya yazacağım.

  Linkini verdiğiniz YouTube videosundaki çalışmanın PowerPoint’te yapılmış olacağını ben de düşünmüyorum. Muhtemelen AfterEffect olsa gerek.

 5. tolga diyor ki:

  peki. ben de incelemeye alacağım.. tekrar teşekkürler..

 6. bahar diyor ki:

  Merhaba Tolga Bey,
  konu 4 yıl önce konuşulmuş ama yine de benim gibi yeni rastlayan olursa diye bilgi vermek istedim.
  Power pointte dönen güneş yapmak hayli basit bir iş. Güneş resmine dönme animasyonu (spin) verip,animasyonun effect options kısmından hızını ve timing kısmından da ne zamana kadar tekrarlayacağını ayarlıyorsunuz hepsi bu kadar. Dilerseniz örnek dosya paylaşabilirim de.

 7. admin diyor ki:

  Bahadır Bey, değerli katkınız için teşekkürler.

Yorum, Katkı ve Sorularınız