Başarılı Bir Notasyon Programı / MuseScore


Haberimiz başta müzik öğretmenlerine (ve tabi ki genelde de tüm müzikle ilgilenenlere) yönelik. Tanıtacağımız Türkçe destekli ve ücretsiz yazılımın temel işlevi basitliği derecesinde etkileyici. Eğer nota biliyorsanız onları MuseScore ile yazın ve bilgisayarınız sizin için çalsın.
.
Programla birlikte gelen eserler üzerinde çalışabileceğiniz gibi, sıfırdan kendi bestenizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Adım adım ilerleten bir sihirbaz size yardımcı olacaktır. Kapsamlı eğitim notları Türkçeye çevrilerek siteye ekleniyor ve (İngilizce) videolarla destekleniyor. Programın sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

.

.
Hazır şablonlar, kopyala – yapıştır ve sürükle-bırak desteği, her enstrüman için dört farklı ses seçeneği, düzenlenebilir klavye kısayolları diğer artıları arasında. Notalarınızı yazıcınızdan bastırmanız da mümkün elbette. Program şimdiden alanında bir klasik olma yolunda
.
MuseScore size sanal bir nota sayfası veriyor. Sınırsız sayıda porte kullanabiliyorsunuz. Her portede dört sese kadar çıkabilirsiniz. Fare, Klavye yahut MIDI yolu ile kolay ve hızlı bir şekilde notalarınızı geçebilirsiniz. Gömülü sequencer (kayıt ve çalma için yazılımsal bir bileşen) ve FluidSynth sentezör yazılımı notalarınızı dilediğiniz bir enstrüman sesiyle çalınmasını sağlıyor. MusicXML ve standart MIDI dosyalarından (SMF) içe ve dışa aktarma yapılabiliyor.
.
Desteklenen işletim sistemleri hayli zengin:

Linux, Linux Console, Linux Gnome, Linux GPL, Linux Open Source, Apple Mac OS X, other Mac OS, MS Windows 7 32-bit, MS Windows 7 64-bit, MS Windows Vista 64-bit, MS Windows Vista 64-bit, MS Windows XP, other OS
.
Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

2 Comments

  1. Taha Enes Kurtulmuş dedi ki:

    Bu konuda gerçekten bir şeyler başarmak isteyenlere Guitar Pro’yu öneririm. Para yabancıya gidiyor ama olsun, adamlar güzel bir şey çıkarmışlar ortaya.

    Guitar Pro’da bir de RSE (Realistic Sound Engine/Gerçekçi Ses Motoru) denen bir şey var. Enstrümanların sesleri neredeyse gerçeğiyle aynı. Onun dışında, saymaktan üşeneceğim sayıdaki enstrümanı ve ses efektleriyle insanın gönlünü fethediyor.

  2. admin dedi ki:

    O bir konsol oyunu değil mi? Çok sözü ediliyor.

Yorum, Katkı ve Sorularınız