Sunum Örnekleri İzleme ve İndirme Servisi / SlideWorld


SlideWord yine bir sunum paylaşım servisi fakat bu sitenin diğerlerinden önemli bir farkı var. Üyelerin belli bir konuda hazırlayarak gönderdikleri (upload) PowerPoint veya PDF sunumlarını başka kullanıcılar asılları üzerinden indirerek (download) kullanabiliyorlar. (Bu bölüme “Browse” tuşu ile girebilirsiniz)

.


.

Üyeler ayrıca paylaşılan sunumlar için görüşlerini yazıyor, oy veriyor, farklı gruplar altında toplanabiliyor ve test aşamasındaki forumdan yararlanabiliyorlar.

.
Sağlanan embed kodlarıyla beğendiğiniz sunum örneklerini blog veya sitenizde gösterebiliyorsunuz. (Bize yeni bir kaynak çıkmış oldu) Paylaşmak istemediğiniz sunumlar için private (özel) alan uygulamalarından birini seçebilirsiniz. Bu tür mecralarda şirket sunumlarınızı paylaşarak ücretsiz reklam yapmanızın mümkün olduğunu da tekrar hatırlatalım.

.
Sitenin ana sayfasında bir de arama motoru var ve internet üzerinde indirilebilir durumdaki 8 milyona yakın PPT ve PDF dosyaları arasından konularına göre arama yaptırabiliyor, listelenen sonuçlar içinden tıkladıklarınızı doğruca bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

.

.
Arama uygulaması ön tanımlı olarak “Slides” yani sunumları listeliyor fakat eğer isterseniz “Templates” ile sitenin sunduğu hazır fakat ücretli şablonları veya “Ebooks” ile yine internet üzerinden e kitapları da listeleyebiliyorsunuz.

.
Servisten yaralanabilmek için şu sayfadan üye olunması gerekiyor. Formu doldurup onayladıktan sonra e-posta adresinize gelen metindeki mavi renkli linki tıklayarak üyeliğinizi aktifleştiriyorsunuz.

.
Sitede MAC PowerPoint sunum örnekleri için de önemli bir köşe ayrılmış.

.
Şu ana kadar gördüğümüz en kapsamlı ve en fazla işleve sahip sunum paylaşım sitesi olduğunu söyleyebiliriz. Biz çok beğendik. Eğer belli bir konuda sunum hazırlamanız gerekiyor ve aceleniz nedeniyle üzerinde fazlaca uğraşacak zamanınız yoksa üyelerin gönderdiklerinden veya ücretli şablonlardan indirebilir ve sorununuzu kısa sürede aşabilirsiniz. Bu adresi biz de linkler bölümümüze ekleyelim.
.
Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız