Fusion Notebook’lar / Lenovo Z575


Bugünlerde eğitimciler, özellikle de eğitimlerini farklı yerlerde vermek durumda olanlar için AMD‘nin yeni nesil Fusion işlemcilerini kullanan dizüstü bilgisayarları önermekte olduğumuzu biliyorsunuz. Bu ürünler benzerlerinden daha küçük, hafif ve ucuz olmaları yanısıra, özellikle görselleştirmeler ve sunum performansı açısından da daha güçlüler. Yeni işlemci ailesinin duyurulması ardından büyük markaların Fusion çözümleri de pazarda yerini almaya başladı.

Lenovo, önceki ürünlerinin yanına şimdi IdeaPad Z575 modelini ekliyor. Lenovo ürünlerinin bir geleneği olarak bileşenlerin bir çoğunu seçme şansı bulunuyor. Bu nedenle fiyat aralığı 530 ile 680 USD aralığında anılıyor. Bu tercihleri firmanın çevrimiçi satış kanalı üzerinden yapmak ve aynı kaynaktan (direk üreticiden) satın almak mümkün.
.

.

Özellikler

15.6-inç (normal boy)

2.6 Kg

1366 x 768 piksel ekran çözünürlüğü

LED backlit ekran

AMD Fusion işlemci seçenekleri

2.4GHz’deki E2-3000M
2.5GHz’deki A4-3300M
2.3GHz’deki A6-3400M

2GB veya 4GB DDR3 bellek (RAM) seçenekleri

Sabit disk seçenekleri
320GB, 500GB veya 750GB

Diğer özellikleri arasında
DVD yazıcı
0.3 Megapiksel çözünürlüğünde kamera
ethernet, 802.11n WiFi
opsiyonel Bluetooth
çok formatlı kart okuyucusu
HDMI çıkışı
6 hücreli pil gibi detaylara yer veriliyor.

Tüm modeller için Windows 7 Home Premium (64-bit) standart

.
Not: Ürün üzerinde klasik Projeksiyon bağlantısı (VGA) olup olmadığını bir türlü netleştiremedim. Satın alma kararı verirken incelemenizi öneririm. Gerçi yeni nesil cihazlarda ve projeksiyonların bir kısmında artık HDMI bağlantısı bulunabiliyor fakat olmayabileceğini de düşünmek gerek. (Bu takdirde 60 USD civarında bulunabilen harici bir çevirici aparat almak gerekir) O nedenle taşınabilir bilgisayar alırken bir süre daha bu bağlantı noktasına dikkat etmekte yarar var. Zaten bu nedenle birçok netbook modelini veya tabletleri şimdilik öneremiyoruz.
.
Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız