Bir PowerPoint Komedyeni: Don McMillan


PowerPoint ile her amaca yönelik sunumlar, kiosk reklamları, filmleri, çizgi filmler, bilgisayar oyunları, sınavlar hazırlanabildiğini biliyoruz. Bu ilginç yazılım kimi ünlü talk show sanatçılarının da “sahne patneri” konumunda. Bu tarz, “PowerPoint Komedi” adı altında yeni bir tür olma yolunda. Düşününce, bu meslek için çok uygun bir araç… Gözümün önüne mantar panolara yerleştirilmiş gazete küpürleri önünde çabalayan, sık sık stüdyo yönetmenine “Bu haberi zumlayalım” demek zorunda kalan, ya da “late night” TV gösterisinde “Durduralım ! Durduralım!” diye haykıran sanatçılar geliyor. Bir düşünsünler…

.

Bir Teknoloji Komedyeni: Don McMillan

Don McMillan 1982 yılında Stanford Universite’sinden Master Derece ile Elektrik Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra  AT&T Bell Laboratuvarları’nda dünyanın ilk 32 bit işlemcilerinin tasarımında çalışmaya başladı. Ardından, meşhur Silikon Vadisi’ne, VLSI Technology’ye işlemci tasarımcısı olarak geçti. Burada 6 yıl süresince üzerinde çalıştığı 50’den fazla tasarımın bir kısmı halen geçerliğini korumaktadır.

.

.

1991 ylında 16’ıncı geleneksel San Fransisco Uluslar arası Stand-Up Komedi Yarışması’nı kazandığından beri işlemcilerle ilgilenmeyi bırakıp mikrofonları tercih etti. Birçok televizyon programında ve tanınmış markaların reklamlarında göründü, sinema filmlerinde rol aldı.

300’ün üzerinde gösteri yapan komedyen özgün geçmişinden kaynaklanan bilgisayarlar, teknoloji ve teknolojik yaşam konularını PowerPoint sunumlar eşliğinde işliyor.

Don MCMillan‘ın gösterileri içinden konu olarak yine PowerPoint’i seçtiği bölümleri alıyoruz.
.
Önce eskilerden…
.

.
Bu ise aynı gösterinin daha gelişmiş 2010 versiyonu.
.

.
Bir tane de Don McMillan tanıtımı paylaşalım…
.

.
Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız