Casio ile Projeksiyonda “Nihayet” Dönemi


Teknolojideki baş döndürücü gelişmelere kendimizi alıştırmıştık. Artık hiç bir şey bizi şaşırtmaz olmuştu. Bu ortamda asıl bir türlü kendisini geliştiremeyen alanlar, örneğin projeksiyon cihazları şaşkınlık yaratıyordu. Hala içlerindeki o civalı sokak lambalarıyla ısınması ayrı dert, soğuması ayrı dert, filtresinin bakımı ayrı, cihazın neredeyse kendisinden daha pahalı lambasının değişimi ayrı dert derken, makyaj kabilinden bir iki yeni görüntüleme teknolojisi dışında temel sorunlar hep yerinde kalıyordu.

Bize “nihayet” başlığı attıran teknoloji Casio’dan gelmiş görünüyor.

.

.

Dünyanın İlk Çevreci Projeksiyonu

Günümüz projeksiyon cihazları 2000 ANSI lümen ve üzeri ışık gücü sınırını geçebilmek için doğaya zararlı civa elementi içeren yüksek basınçlı ışık ampülleri kullanırken, Casio‘nun geliştirmeyi başardığı hibrid ışık kaynağı teknolojisinin temelinde yüksek lümenli kırmızı LED ve mavi lazer bulunuyor. Yeni Casio projeksiyonlar, mavi lazer ışığını fosfor kullanarak yüksek parlaklıklı yeşil ışığa çeviriyor ve bu sayede yüksek basınçlı civalı ampüllerin üretebildiği 3.500 lümene varan ışık parlaklığına ulaşabiliyor. Ayrıca ışık kaynağının zamana bağlı parlaklık kaybı standart lambalı projeksiyonlara göre çok daha yavaş gerçekleşiyor. Bu sayede çok daha uzun süreler yüksek görüntü kalitesi elde edilebiliyor.

.

2.000 ve 3.000 Ansi Lümen Farkı

.

20.000 Saat Işık Kaynağı Ömrü

Yeni Casio projeksiyonlarda ışık kaynağı kullanım ömrü geleneksel projeksiyon cihazlarına göre 10 kata yakın süre ile uzatılıyor. Yaklaşık 20.000 saate çıkarılan kullanım ömrü ile ampül değiştirme problemi tarihe karışıyor. Ortalama 8 saatlik günlük kullanım ile neredeyse 7 yıllık kullanım ömrü sağlayabiliyor. Bu cihazlarda filtre temizliğine de ihtiyaç duyulmuyor. Bu, kullanım ömrü boyunca herhangi bir bakım ve lamba değişimi gerektirmediği anlamına geliyor. Bu sayede daha düşük kullanım maliyeti sağlanabiliyor.

.

Mükemmel Renk Üretimi

Yeni teknoljisi sayesinde, renk saflığı ve renk canlılığı da geleneksel basınçlı civalı ampüllü projeksiyonlara göre %30 oranında artırılıyor. Artık daha canlı ve daha temiz görüntüler söz konusu.

.

.

Geniş Açılı 2X Optik Zoom ile Cihazı Hareket Ettirmeden Görüntü Boyutunu Ayarlayın

Geniş Açılı 2X optik zoom lens sistemi projeksiyonun yerleştirilme pozisyonuna göre otomatik olarak  dikey distorsiyonu düzeltiyor. Bu sayede projeksiyon cihazınızı küçük bir odada, büyük konferans salonlarında veya sınıflarda rahatça kullanmanız sağlanıyor.

.

Taşınabilirlikte Şaşırtıcı Boyutlar

Casio’nun taşınabilir projeksiyon konsepti yeni seride de devam ediyor. Green Slim serisine dahil yeni Casio projeksiyonlar A4 kağıdı boyutunda , kalınlığı 4.3 cm. ve ağırlık olarak sadece 2.3 Kg.

.

.

Hızlı Açılış ve Sorunsuz Kapanış

Yeni seride açılma ve kapanma süreleri de oldukça geliştirilmiş. Cihazın maksimum parlaklıkla sunuma başlaması için sadece 8 saniye yeterli. Ayrıca kapatmak için cihazın kendini soğutmasını beklemeye gerek kalmadığı gibi, elektrik kesintilerinden kaynaklanan lamba arızaları da minimuma inmiş oluyor.

.

İhtiyacınıza Uygun Bir Ürün Mutlaka Bulunuyor

Yeni Casio serisi geniş bir ürün yelpazesine sahip. 2000, 2500 ve 3000 lümen ışık gücüne sahip olan yeni ürün portföyünde , ev sineması ve geniş ekran arayan kullanıcılar için de gerçek çözünürlüğü WXGA 1280 x 800 (16:10) model seçenekleri sunulmuş.

.

.

Kablosuz Bağlantı Keyfi

MobiShow kablosuz bağlantı fonksiyonu ile kablosuz sunum yapmanın keyfini yaşayın. Wi-Fi / IEEE 802.11b/g bağlantı teknolojisi ile aynı anda dört bilgisayara kadar kablosuz bağlanabilirsiniz. (A255/ A245/A155/A145/A135 modellerinde) Tablet PC, akıllı telefon ve tüm mobil cihazlara rahatlıkla bağlanabiliyor.

.

.

Bilgisayar Olmadan Sunum

Cihazların üzerinde bulunan USB 2.0 yuvası sayesinde bilgisayara ihtiyaç duymadan USB Flash belleğinizden sunumlarınızı, dokümanlarınızı ve resim dosyalarınızı, ayrıca AVI formatındaki Video dosyalarınızı yansıtabilirisiniz.  Casio’nun Dijital Tepegöz Cihazına direk bağlanarak dijital ortamda olmayan bilgiler ve 3 boyutlu objelere de ulaşabilirsiniz.

.

Yüksek Kalite Dijital Sinyal İletişimi Sağlayan HDMI Arayüzü

Tüm modellerde HDMI dijital arayüz standart olarak bulunmakta ve bu sayede kayıpsız bir şekilde yüksek kalite ses ve görüntü aktarımı sağlanabilmektedir.

.

Otomatik Parlaklık Ayarı

Dahili ışık sensörü ortamın parlaklığına göre projeksiyon parlaklığını otomatik olarak ayarlayabildiği için hem gözlerin parlak ışıktan etkilenmesi engellenmiş hem de enerji tasarrufu sağlanmış oluyor.

.

3D Sinema Keyfi

Casio Standart ve Short Throw serilerinde yer alan DLP 3D teknolojisi sayesinde filmlerde ve videolarda 3 boyutlu görüntü keyfini yaşayabiliyorsunuz. Ayrıca opsiyonel olarak sunulan 3D çevirici yazılım ile 2 boyutlu görüntüler de 3 boyutluya dönüştürülebiliyor.

.

Eğitim Ortamları için Short Throw Serisi ile Dar Alanda Geniş Görüntüler ve Akıllı tahta fonksiyonu

Bir çok toplantı odası ya da sınıf ortamı projeksiyon cihazlarından yeterince büyük görüntü alacak kadar geniş olmuyor. Casio Short Throw serisi kısa mesafeli lens sistemi sayesinde sadece 80 cm’den 60 inch boyutlarında görüntü verebiliyor.

.

.

Bu cihazlara opsiyonel olarak eklenebilen dahili interaktif tahta fonksiyonu sayesinde özellikle sınıflar için ideal bir seçenek halini alıyor. Bu şekilde harici bir akıllı tahta sistemine ihtiyaç duymadan, yansıtılan görüntü üzerinde bilgisayar, fare fonksiyonlarını ve tüm eğitim yazılımlarını etkileşimli olarak kullanmak mümkün oluyor. Özel teknoloji sayesinde kalibrasyon gerekmiyor ve uzaktan da kullanılabiliyor.

.

Short Throw modeller boyutta fark ediyor

.

Short Throw serisinde, her ikisi de Türkçe menülü 2.500 ANSI Lümen ışık gücünde XJ-ST145 ve 3.000 ANSI Lümen gücünde XJ-ST15 modelleri bulunuyor.

İnteraktif Kalem (YA-P10)

.

.

• Kablosuz Mouse Fonksiyonu
• Uzaktan Çizim Yapabilme
• Kalibrasyonsuz Teknoloji
• İnteraktif Tahta Fonksiyonu

.

Makul Fiyatlar

Ürünler 3 yıl garanti ile KDV dahil 2000 – 3500 TL arasında değişiyor.

.

.

Velhasıl, bu saatten sonra artık eski nesil civalı projeksiyonlar alınmaz diyoruz.
.
Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız