Güvenli USB Bellekler


Taşınabilir depolama ürünlerinde önemli markalardan Transcend’in yeni ürün serisi iki güçlü özelliğiyle ön plana çıkıyor. Dayanıklılık ve güvenlik. Transcend’in tanıttığı yeni USB bellekler arasında JetFlash 200 çevresel şartlara dayanıklı kasa yapısı yanısıra “kırılamaz” kabul edilen, endüstri-lideri FIPS standartlarında (Federal Information Processing Standarts) 256-bit AES donanımsal şifreleme özelliğiyle göz dolduruyor.

.

200 - 220 - 620

.

Serinin diğer ürünlerinden JetFlash 220′de donanımsal korumaya  ilave olarak parmak-izi okuyucusu bulunuyor. Kullanım için gerekli izni şifre girişi yerine parmak izinizi okutarak sağlıyorsunuz. Yalnız, “olmaz olmaz” dememeli… Önceden tanıttığınız parmağınızı yaralanmalara karşı korumanız gerekecek :)

JetFlash 620 üzerinde ise her dosyayı farklı şifrelendirmeye imkân tanıyan JetFlash SecureDrive şifre koruması bu kez “yazılımsal” tabanlı bir çözüm olarak yer alıyor. Kullanıcılar şifre korumalı “Private Zone” (özel alan) yaratarak önemli bilgilerini burada koruyorlar. Private zone boyutu ve şifreler değiştirilebiliyor. Donanımsal koruma elbette daha güvenli. Diğer taraftan, yazılımsal çözümlerle de hatırı sayılır bir güvenlik sağlamak mümkün. Üstelik daha ekonomik ürün seçeneklerini beraberinde getiriyorlar.

Tüm Transcend JetFlash serisi için kolay veri yedekleme, senkronizasyon ve onarım kolaylıkları sağlayan Transcend Elite yazılımı ücretsiz indirebiliyor.

Ömür boyu garanti ile satılan seride USB 2.0 arabirimini kullanılıyor (17MB/saniye okuma 5MB/saniye yazma)

JetFlash 200’ün yurt dışı satış fiyatları şöyle açıklanmış.

4GB – 14.90 Euro
8GB – 25.90 Euro
16GB – 39.90 Euro

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız