Ücretsiz FotoMorph ile “Dönüşen” Resimler / 1. Bölüm


Bu yazıda tanıtmaya başlayacağımız FotoMorph isimli yazılımla resimleri akıcı bir animasyon şeklinde birbirine dönüştürmek mümkün. Önce şu sayfayı ziyaret ederek, bazı hazır örnekleri inceleyiniz. İlk bakışta bir “eğlencelik” gibi görünebilir ama ikinci sıradaki örnek, programın eğitimlerde ne şekilde kullanılabileceği konusunda da yeterince fikir veriyor.

.

.

Herhangi bir sürecin canlandırılması, değişen çevre, büyüyen, kuruyan bitkiler, farklı duygu ifadeleri gibi daha sayısız uygulama alanı bulunabilir. Aynı sayfadaki sincap örneğinde olduğu gibi, sadece birkaç “durak” noktasını çizdikten sonra, aradaki boşlukları programın doldurmasını sağlayarak çizgi filmler, videolarınız için farklı jenerikler hazırlamak da bu küçük ve ücretsiz programla çok kolay.
.
YouTube’dan birkaç farklı örnek derlemeye çalıştık. Önce onları görelim.
.

.

.
Bu örnekte ise SolidWorks, PhotoView 360, ve Fotomorph birlikte kullanılmış.

.
İndirme ve Kurulum

.
Şu bağlantıya gidip, 5 saniye kadar sabırla beklediğimizde programın 3,6 MB’lık indirme (download) penceresi görünecektir. Buradan dosyayı kaydet’e basıyor ve indirme tamamlandığında çift tıklayarak kurulumu başlatıyoruz.
.
İkinci basamakta sözleşmeyi kabul ettiğinizi belirten daireyi (I accept the agreement) doldurduktan sonra diğer aşamalarda ‘Next’ ile devam edin. Bir noktada gereksiz bir ekin kurulumu söz konusu. Burada “No thank you…” seçeneğini işaretleyelim. (Facebook için ifade yüzleri seti kurmak istiyor)
.

.

Son aşamada ‘Finish’ düğmesine basmakla kurulum tamamlanacak ve programın arayüzü karşımıza gelecek.
.
Her zaman yaptığımız gibi, ilk yazıda programın tanıtım ve kurulumu ile yetinelim,  kullanımını devamında ele alalım.
.
Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız