Genius Ring Mouse Piyasaya Sürüldü


Genius Ring Mouse (yüzük kumanda) hakkındaki haberimizi hatırlarsınız. CeBIT’te tanıtılan ürüne biz daha çok bir “sunum kumandası” olarak bakmış ve yenilikçi yaklaşımını beğenmiştik. Tanıtımına “sadece bir konsept çalışması olarak kalmaması umudumuzu” da eklediğimiz ürünün bu ayın başlarında Amerika’da satışına geçildiği duyuruldu. Beğendiğimiz kadar varmış. Ring Mouse beraberinde “2011 IF Product Design Ödülü” ile geliyor. Türkiye’de görmemiz uzun sürmeyecektir.
.
Bu vesileyle Ring Mouse’un özelliklerini tekrar gözden geçirelim

ioMedia” yazılımı ile 2 ayrı modda 6 ayrı işlevi yerine getirebilen ürün bilgisayar üzerinde multimedya oynatımları için ideal bir uzaktan kumanda işlevi taşıyor.

Office Modu: Web gezinmeleri / Sunumlar
Entertainment (Eğlence) Modu : Fotoğraf / Müzik / Film / E-Kitap
(Internet Explorer, Windows Media Player, Windows Picture / Fax Viewer ve Adobe Reader)

Düşük seviyeli temaslara cevap verebilen 1000 Dpi hassasiyetli kumanda yüzeyinin üzerinde parmağınızı gezdirerek fare imlecini hareket ettirebiliyorsunuz. Üç düğmesi en temel fare işlevleri olan sol, sağ ve orta tık işlevleri görüyor.

2.4 GHz bağlantı teknolojisi 10 metre mesafede kablosuz kullanım imkanı sunuyor. Alıcı ünite (pico receiver) küçük boyutuyla, takıldığı usb girişinde neredeyse hiç çıkıntı oluşturmadığı için çarpma ve temas sonucu hasar görmeye karşı emniyetli konumda. Dizüstü bilgisayarınıza takılı unutsanız dahi sorun yaşamanız beklenmez. Özel taşıma çantası cihaz için ayrıca yüksek güvenlik sağlıyor.

Beraberinde verilen usb kablosu ile li-ion pilini bilgisayarınız üzerinden şarj edebiliyorsunuz. Bir saatlik dolum ile bir ay çalışabileceği belirtilmiş. Bu da uzun süreli eğitimlerde, yolculuklarda beraberinizde yedek pil bulundurma kaygısından kurtulmak demek.

Sistem Gereksinimleri

Windows 7/Vista/XP
USB girişi
Yazılımın yüklenebilmesi için CD / DVD sürücü

Uzun süreli kullanımlarda dahi 12 gramlık ağırlığını hissetmek söz konusu olmayacaktır.

.

.

İdeal bir sunum kumandası için tek eksiği bir lazer işaretleyicisinin olmaması. Eğer sizin için önemli ise ayrıca bir lazer kalem satın almanız ve birlikte kullanmaya adapte olmanız gerekecek demektir. Ben Ring Mouse‘u asıl sunum kumandam olan Microsoft Presenter Mouse 8000’in yanında yedek olarak bulundurmak niyetindeyim. Belli de olmaz, bakarsınız rolü çalabilir.

.

.
İlk yazımızda satış fiyatının 65 TL olarak açıklandığını belirtmişiz. İnternet kaynaklarında ağırlıklı olarak 70 USD fiyatla raflarda yerini aldığı belirtiliyor olsa da, şu adreste 45 USD üzerinden satılmakta olduğu görmek rahatlattı doğrusu. Kimbilir, bu dalgalı fiyat politikası belki aşağıda izleyeceğiniz isimsiz rakipler nedeniyle olabilir.
.
AGAMA Yüzük Mouse
.

.
KYE Yüzük Mouse
.

.
Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız