Günün Ücretsiz Yazılımına Dikkat! – Word Metinlerinden E-Dergi Hazırlamak


Günün ücretsiz yazılımı köşesinde Word dosyalarını, sayfları çevrilebilir e-dergi (Flash tabanlı flipping book) formatına çeviren 99 USD fiyat etiketli Word to FlippingBook var. Yarın (18 Mayıs 2011) saat 10.00’a kadar –kampanya linklerini takip ederek– indirip kurmanız halinde yazılıma ücretsiz sahip olabiliyorsunuz. (Sitesinde bağlantısı verilen ücretsiz deneme sürümü aynı şey değil)

.

.

Hatırlarsanız, daha önce de dijital dergi yapımı konulu yazılarımız olmuştu. Genellikle PDF’den çevrim söz konusu olurdu. Bunun için önce Word belgemizi PDF’ye daha sonra e-dergiye çevirebilirdik. Bu kez, aradaki zahmetli bir aşamadan kurtulmuş oluyoruz. Hazır şablonlar işimizi daha da kolaylaştırıyor. Bunları özelleştirmek de mümkün tabi.

.

Sınırsız adette çevrim, toplu dönüştürme gibi avantajları beraberinde getiren yazılımla oluşturacağımız etkileşimli dijital kitap, dergi ve broşürleri HTML, EXE, Zip ve CD formatlarında yapılandırarak dilediğimiz yöntemle dağıtabiliyor, yardımcı yazılımlarla dilersek PowerPoint veya e-learning uygulamalarımız içinde de kullanabiliyoruz. Alacağımız çıktıların iPhone, iPad, ve Android gibi mobil cihazlarla da uyumlu olduğunu belirtelim.

.

.

Görünümde kapsamlı özelleştirmelere imkan tanıması
İndirme (download), yazdırma, dağıtım için parolalar atamak,
Menülerin tercüme edilebilirliği,
Okuyucuyu linklerle yönlendirebilmek,
Dinamik tarih / saat,
Watermark,
Keyword (anahtar kelimeler)
Metadata (arşiv aramaları için tanımlama bilgileri)
Google Analytics kodu kullanarak istatistik takibi yazılım göze çarpan diğer avantajları arasında

.

Yazılımın resmi web sitesi burada

Şu link üzerinden özellikler ve kullanım rehberini içeren PDF belgesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
.
Sağlıcakla…
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız