SlideBoom’dan Sunum Örnekleri – 22


Geçen sürede SlideBoom‘dan beş sunum örneği derlemişiz.

.

.

İlk örneğimizdeki görüntüler Flash‘ta yapıldıktan sonra PowerPoint sunuma eklenmiş.

.

.

Hep diyoruz ya ! Portekizce konuşulan ülkeler PowerPoint cenneti… Brezilya ve Portekiz‘de çok yaygın ve gelişmiş görünüyor. Neden acaba ? Laf aramızda, yakalamışken bunu Miguel Monteiro‘ya da sormuştuk. “Öyle mi ki?” diye yanıtlamıştı :) E, derya içinde olunca…

.

.
Ara sıra örnekler verip hatırlatıyoruz. PowerPoint sunumlarınızı ille de 4;3 oranında ve yatay hazırlamak zorunda değilsiniz. Bu gibi “rutinleri kırmak” bazı durumlarda maça 1-0 önce çıkmak gibi olabilir. Tabi tersi de mümkün. Genellikle rutin dışına çıkmaları “kısa süreli” sunumlara saklamak gerek. Aşağıdaki örnekte sunum dikey yerleştirilmiş. Değişikliği daha iyi hissedebilmek için sağ alttaki düğmeyi kullanarak tam ekran izlemenizi öneririm. Daha sonra ‘Esc‘ tuşuyla çıkabilirsiniz.

.


.

Burada da “gömülü” Flash çalışmalar söz konusu.

.

.

Çekeceğiniz videolardan peş peşe alacağınız resimlerle bu örnekte kullanılan etkiyi yaratmak kolay aslında. Böyle bir kaç saniye atlamalı görüntüler sunuma hızlı, dinamik hava katabiliyor.

.

.

Sağlıcakla…

.

Wall Street Institute

2 Comments

 1. mdogan dedi ki:

  Merhabalar,

  Böyle bir site hazırladığınız için teşekkürler…

  Rica etsem, gömülü flash çalışması sunumunu benimle paylaşabilir misiniz?(PPT veya flash olarak)

  Teşekkürler…

 2. admin dedi ki:

  Mehmet Bey, Merhaba. Yukarıdaki sunumlar SlideBoom sitesinden alınmışlar. Yani orijinal halleri bizim de elimizde değil. Eğer flash içeriği PowerPoint sunumlarda kullanmak konusunu merak ediyorsanız, ücretsiz bir eklentiyle bunu yapabilmek kolay. Şu yazımızda incelemiştik.
  http://www.egiticininegitimi.net/2010/10/19/powerpoint-sunumlara-flash-dosyalari-eklemek/

Yorum, Katkı ve Sorularınız