AuthorStream’den Sunum Örnekleri – 2


Son zamanlarda baştan aşağı “budur” dedirten sunumlara rastlayamadım. “Her filmde izlemeye değer bir kare bulunur” derler ya, durum en azından bundan daha iyi.  Seçtiğimiz örneklerde kendi sunumlarımız için ilham alabileceğimiz, uygulaması kolay bazı detaylar yakalamak mümkün…

.

.

İşte onlardan biri…

.

YOUTHCELL

.

 

Üçüncü slayttan itibaren, yazı şeritleri üzerinden daha kısa parçaların gelişi dikkat çekici olmuş.

.

Unit 5 – gerund with different meaning

.

 

Tüm slaytı kaplayarak değil belki ama, müzik içeren bir slaytta bu görüntünün aşağılarda bir şerit olarak eşlik ettiğini düşündüm ve hoşuma gitti.

.

piano

.

 

Şekiller, şekillerden oluşan daha büyük şekillerin hareketliliği PowerPoint için en kolay işlerden. Her zaman da ilgi çeker…

.

Институт Искусств

.

 

Bu örneği altıncı slayttaki videoyu paylaşmak için aldım.  (Youtube bağlantısı gerektiriyor) O videonun tamamını PowerPoint ile de yapmanın mümkün ve kolay olacağına dikkat çekmek istiyorum. Tek fark, el figürlerini de birer resim olarak önceden hazırlayıp kullanmak olacaktır.

.

authorSTREAM – There’s just no competition

.


Çok güzel olacakmış fakat PowerPoint’te nesneleri bu kadar büyütmek iyi sonuç vermiyor işte. Bulanıklaşıyor ve profesyonel hava bir anda kayboluyor. Bu tür gösterileri kullanmak gerekecekse önceden Flash’ta hazırlayıp oradan slayta almak sanırım en mantıklısı.

test

.

 

Yazıların birbirlerinin  içinden geçerek sahne alması iyi fikir.

.

BCP Hospitality Convention 2011

 

.
Yolumuz Düşmüşken” köşesinde sadece içeriği nedeniyle paylaşmaya değer bulduğumuz bazı sunumlara yer veriyoruz. Burada teknik veya estetik konularla ilgili değiliz. Bugün onlardan iki tane var.

Jessica_cox

.

k�t�phane

.
Sağlıcakla…
.
Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız