SlideBoom’dan Sunum Örnekleri – 21


Gün geçtikçe daha fazla “sunum paylaşım kanalı” keşfettik ve periyodik olarak taramaya başladık ama her nedense, son zamanlarda paylaşmaya değer çarpıcı örneklerle pek karşılaşamadık. Olduğu kadar deyip, önce SlideBoom‘dan derlediklerimizi eritelim…

.

.

Kapalıyken hoş bir şerit oluşturan, yerine göre açılan “üç renk sütunlar” esprisi hoşuma gitti. Yapılışındaki basitliğine bakarak sunuma “boyundan büyük” estetik katmış. Her zaman bir yerlerde kullanılabilir. Paylaşmak istedim. Tabi bu sunumun bazı slaytlarındaki “yazı yığılmasını” örnek almamak lazım.

.

.

Hep üstte kalan (mask yapıdaki) çerçeve akıllıca. Uygulanması çok kolay ve ilgi çekiyor.

.

.

Küçücük bir kız çocuğu yapmış. Çok hoşuma gitti. (Eğer paylaşım bilgilerinden izimizi sürüp buralara ulaştıysan, tebrikler Cindy)

.

.

Bu kez işin estetiğini falan bırakıp, eski zamanlara dönelim istiyorum. Aşağıdaki tamamen iddiasız, gayet sade fakat amacını da hakkıyla yerine getiren eğitim sunumunu izleyip, kendi okul yıllarımızı hatırlayalım lütfen. Bir zamanlar şu çok basit imkanlar mevcut değildi. Eğer tüm o resimleri, şemaları paylaşmak istiyorsak tek tek tahtaya çizmek gerekirdi. Ne büyük imkan, ne büyük zaman tasarrufu ve ne kadar etkili bir yöntem. İzlerken bunları düşündüm ve paylaştığımız örneklerle aslında çıtayı biraz fazla mı yükseğe koyuyoruz (ya da öyle algılanma ihtimali olabilir mi?) diyerek biraz da kaygılandım. Bazı yavaş efektler dışında bu çalışmaya da tam not veririm şahsen. Hepimizin zorlanmadan yapabileceğimiz işler için güzel bir örnek. PowerPoint‘te bunlar artık “çocuk oyuncağı” işler. Üstelik gayet keyifli. Ara sıra böyle salt işlevsel sunumlara da yer verip asıl amaçtan fazla uzaklaşmamaya çalışalım.

.

.

Bir de “Yolumuz Düşmüşken” köşesi açayım…

Bu köşe konumuzla veya “biçim” ile ilgili değil. Sadece gezerken görüp paylaşmak istediğim, bana ilginç gelen “içerikler” ile ilgili. Diğer tarftan, sunum paylaşım sitelerinin ücretsiz bir tanıtım alanı olma kimliklerini de hatırlatmış oluruz. Neden bizim kurumlarımız, yetenekli insanlarımız kendi çalışmalarını sergilemede günlük onbinlerce ziyaretçisi olan bu mecrayı daha fazla kullanmıyorlar ?

.

Yumurta kabuğu işleme sanatı :)

.

.
Kağıt heykel sanatı…

.


.

Ve devamı…

.

.

Böyle şehirlerde yaşamak daha güzel, daha az stresli olsa gerek.

.

.

Sağlıcakla…

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız