Tepegözlerin Müthiş Dönüşü ! Epson ELP-DC11


Cebit 2011 Fuarı’nı ekibiyle takip eden ShiftDelete.Net‘in paylaştığı video “tarih oldukları” düşünülen tepegözlerin tahtlarını müthiş özelliklerle geri almaya hazırlandıklarını gösteriyor.

.

Epson ELP-DC11‘de önceki nesil tepegözler gibi aynalı yansıtma artık söz konusu değil. Bunun yerine 5 megapixel yüksek çözünürlükte, 30 kare/saniye oynatım hızı ile üst düzey kaliteli görüntü sağlayan kamera bu konseptin kullanım alanını sadece doküman veya resim aktarımının çok daha ötesine taşıyor. Öğrenci ve katılımcılara tanıtılması gereken üç boyutlu nesneler, hatta mikroskop görüntüleri canlı olarak paylaşılabildiği gibi video olarak kayıtları da alınabiliyor.

.
A3 boyutundaki alana yerleştirilen objelere ayrıca 10x dijital zoom yapılabiliyor.

Tek tuşla otomatik netlik özelliği sayesinde her defasında merceklerle oynayarak ayarlama yapmanız gerekmiyor. Epson projektörle birlikte kullanıldığında görüntü oranını otomatik olarak saptayabiliyor ve perdeyi uygun şekilde dolduruyor.

.
Özel yazılımı ile nesneler üzerindeki değişimler 72 saat boyunca izlenerek, “hızlandırılmış eğitim videolarına” dönüştürülebiliyor.  Videolarınızın üzerine notlarınızı ekleyebiliyor ve paylaşım ortamlarına gönderebiliyorsunuz.

.

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız