Ses Kayıt Özellikli Sunum Kumandası / Targus AMP05US


Hiç aklıma gelmemişti… Diyelim ki, işyerinde bir sunum yapıyorsunuz. Gelen sorular, talepler, öneriler için bir taraftan sunum yaparken diğer taraftan notlar alma şansınız oldukça zayıftır. Veya bir eğitim esnasında konuşulanları, soruları, sizin aklınıza gelen “anımsatıcı” notları da ses kaydı ile zahmetsiz ve eksiksiz koruyabilirsiniz. İşte Targus’un AMP05US sunum kumandası size bu imkanı sağlıyor.

.

.

Ortam sesleri basitçe kenardaki düğmeye basılarak bir SD hafıza kartına WAV formatında kaydediliyor. Bunun için cihaz içinde bir kart yuvası bulunuyor. Kayıt süresi takacağınız SD kartın kapasitesine göre değişecektir. Cihaz en az 256 MB, en çok 1 GB hafıza kartlarını destekliyor. Her MB ortalama 4 dakikalık kayıt anlamına geliyor. (Cihaz beraberinde SD kart verilmiyor) Kayıtların yarım kalmaması için, Targus logosu’nun altındaki led kullanıma bağlı olarak 30 dakika öncesinden itibaren pilin bitmekte olduğu uyarısı vermeye başlıyor. (Nedense böyle durumlara bir türlü güvenemem. Mutlaka ara sıra kaydı sonlandırıp tekrar başlatırım ki, bir şeyler kaybedilecekse, bu hiç değilse kaydın tamamı olmasın)

SD kartı aynı zamanda sunum dosyalarınızı beraberinizde taşımak için de bir depo olarak kullanabilirsiniz. (Gerekiyorsa birden fazla kart satın alarak yanınızda yüklü bir arşiv barındırabilirsiniz) Bilgisayarlar ile USB üzerinden kablolu bağlantı kurularak ses kayıtları veya sunum dosyalarının SD bellek kartı ile bilgisayar arasında aktarımı sağlanıyor.

.

.

Mikro USB alıcı için ayrıca bir yuva barındırıyor. Böylece kolayca kaybolmasının önüne geçilmiş ve rahat taşıma imkanı sağlanmış.

Hemen belirtelim ki, kumandanın mouse işlevi bulunmuyor. İçinde yoğun olarak, ayrıca “tıklanması” gereken unsurlar barındırmayan (veya az miktarda olup da her defasında bilgisayarın başına gitmeyi göze alabileceğiniz) –lineer- sunumlar için gayet kullanışlı olabilir.

.

Başlangıçta 99 USD olan yurt dışı fiyatı şimdilerde 69 USD’ye inmiş görünüyor fakat Türkiye fiyatında değişiklik olmamış. Pazarlık etmekte fayda var.

.

Teknik Özellikler
.
Radyo Frekansi 2,4 GHz.
Etki Alanı 15 m.
Komut Düğmeleri 4 Buton ( 1x Laser Isaretleyici, 3x Data Aktarıcı)
Batarya 2 adet AAA kalem pil
Lazer Class II
Boyutlar (mm) 120,0 x 4,5 x 2,5
Isletim Sistemi Windows (XP-2000-Vista isimleri geçiyor. Muhtemelen Win7 ile de uyumludur. Yine de emin olmakta fayda var) / MacOS
Sistem Masaüstü, Dizüstü, Apple
Arabirim USB 2.0 Uyumlu
Güç USB Bus 4,5-5,5 V
Boyutlar (mm) 56,3 x 22 x 8,1
.
Kutu İçeriği
.
Taşıma Kesesi
Alıcı
Verici
Kullanım Klavuzu

.

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız