Samsung ES28 Dijital Fotoğraf Makinesi


Eğitimde görselleştirme diyorsak kendi resimlerimizi çekip video kayıtlarımızı alabileceğimiz donanımları da ilgi alanımızda tutmakta yarar var. Biz bu tür donanımlarda “giriş seviyesi” tabir edilen, tam profesyonel olmayan ama maliyet / performans oranları yüksek, yetenekli ürünleri göz önünde tutmaya çalışacağız. O kadar büyümediğimiz için şimdilik kimse deneyip yazalım diye bize ürün göndermiyor. O yüzden kaynağımız tabi ki yine internet ve bilişim dergileri olacak.

.
Dijital teknolojiler eskiden yanına yaklaşılmaz cihazları herkesin kucağına bırakıyor. Fiyat / performans oranı tüm ürünlerde hızla yükseliyor. Bu gelişmeyi “almayanı dövüyorlar” veya “artık çikletten çıkıyor” gibi çok sevdiğim deyimlerle de ifade edebiliriz. Şükür henüz dövülmüş kimseyi görmedim ama daha dün kızıma toybox çikletinden bir ses kayıt cihazı çıktı ve resmen çalışıyor.

.
Kızım doğduğunda satın aldığımız HP fotoğraf makinemiz yine kendisi tarafından kırıldığı için yenisine ihtiyaç var. O nedenle bir süredir fotoğraf makinelerine karşı “algıda seçicilik” illetiyle muzdaribim.

.
İlk ürünümüz Samsung ES28 Dijital Fotoğraf Makinesi. 165 TL fiyatına karşılık özellikleriyle dikkat çekiyor. 5x optik yakınlaştırma, 12.2 megapiksel çözünürlük, 640×480 büyüklükte saniyede 30 kare yakınlaştırmalı video çekimi iyi değerler.

.

.

.

Bu ürüne son bilgisayar dergileri tanıtımımızda da yer vermiştik ama ayrı başlıklar altına alırsak daha iyi olacak. Bu yolla bir gün ihtiyaç duyar da hepsini birden görmek istersek arama kutusundan veya kategorilerden topluca listeleme şansımız olur.

.
Net’te henüz bir kullanıcı tecrübesi, ayrıntılı inceleme veya test bulamadım. Ürünün özelliklerine şu kapsamlı yazıda göz atabilirsiniz.

.
Sağlıcakla…

Wall Street Institute

2 Comments

  1. engin dedi ki:

    benim makınemde sorun var cok cabuk pil bitiyo 3 veya 5 ft cekiyo sorun ne olabılır

  2. admin dedi ki:

    Engin Bey, doğrusu buradan hiç bilemeyiz. En doğrusu bir servise danışmak. Yardımcı olamıyoruz, üzgünüz.

Yorum, Katkı ve Sorularınız