HP Notebook Projection Companion AX325AA


Mini projeksiyon cihazı haberimiz çok ilgi topladı. CES 2010 Fuarı’ndan itibaren bu ürünlerin giderek güçlendiklerini ve daha çok üreticinin ilgi alanına girmekte olduğunu biliyoruz. Yakında HP’nin notebook’lar üzerinde yerleşik projeksiyon imkanı sunmaya başlayacağını haber verelim. (Yalnız, bunların -en azından başlangıçta- “iş istasyonu” tabir edilen özel notebook’lar olması beklenir)

.

HP başlangıç olarak aşağıdaki 420 gram’lık ürünü “HP Notebook Projection Companion AX325AA” adıyla bağımsız olarak şimdiden piyasaya sürülmüş durumda. 800×600 çözünürlük hiç fena değil. Yurt dışı satış fiyatı 500 USD civarında. Ürünün ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz.

.

.

Yakın gelecekte projeksiyon dertleri tarih olacak gibi… Alışılmış büyüklüklerdeki projeksiyon cihazlarından çok daha ucuz olmaları da ilginç. Bu tür teknolojiler ilk çıktıklarında genellikle el yakan fiyat etiketleriyle birlikte gelirlerdi. Sunumlarda, eğitimlerde kullanmak üzere taşınabilir projeksiyon cihazı arayışında iseniz ve sabredebilecekseniz biraz daha bekleyin derim. Bu konudaki gelişmeleri takip etmeye çalışacağız.

.

.

.

.

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız