İnternet’ten Video İndirmek 2 – Keepvid


Daha önce internetten video indirmek için Firefox tarayıcılarda “Download Helper” isimli eklentiyi önermiş ve nasıl yüklenip kullanılacağını anlatmıştık. Hala memnuniyetle kullanıyorum. Başka tarayıcı kullananlar veya alternatif yöntemlere de bakmak isteyecekler için ilginç ve başarılı bir on-line servis bugünlerde isim yapıyor. Keepvid.com isimli siteye gittiğinizde şu görünümle karşılaşıyorsunuz:

.

.

Almak istediğiniz videoyu barındıran internet sayfasının adresini “sağ tık” ile kopyaladıktan ve aşağıda mavi çerçeve içindeki URL başlıklı  satıra (yine sağ tık ile) yapıştırdıktan sonra yanındaki ‘Download‘ düğmesini kullanarak videoyu indirebiliyorsunuz. Fakat her defasında bu sayfaya gelmek pratik olmayacağı için kolay bir yöntem daha sunuluyor. ‘KEEPVID Bookmarket’ yazılı beyaz çerçeveyi imleç ile tutup yukarıdaki komut satırına sürüklediğinizde burada yeni bir düğme oluşuyor. Bundan sonra  beğendiğiniz videonun olduğu sayfada iken yeni düğmeye tıklamak yetiyor.

Not: Bilgisayarınızda daha önceden yüklü değilse gerekli bir JAVA apleti’nin yüklenmesini isteyebiliyor ve bunun için ilgili JAVA sayfasına otomatikman yönlendiriliyorsunuz.

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız