SlideBoom’dan Sunum Örnekleri – 14


SlideBoom‘da bir süredir “çok iyi” diyebileceğimiz sunum örnekleri ile karşılaşmıyoruz. En azından üzerinde konuşulabilecek, öne çıkan bir kaçını buraya taşımak istedim.

.

.

PowerPoint‘in eğitimde başarılı kullanımına güzel bir örnek. İddialı hiçbir şey yok. Her şey yerli yerinde, düzen içinde ve amaca dönük kullanılmış.

.

.

Minik animgif‘ler (hareketli gif resimler) sunuma boylarından büyük canlılık katmış. Genelde ise daha iyi olabilirdi. Özellikle yazılar için başka formül bulunsaymış iyi olurmuş.

.

.

Başarılı olmaya hayli yaklaşmış bir sunumda, abartılı geçişler ve resimlerin “kırk saatı bulan” girişleri nedeniyle çabalar boşa gitmiş.

.

.

Nihayet PowerPoint 2010′un “video yeteneklerinin” kullanıldığı örnekleri tek tük de olsa görmeye başladık.

.


.

SlideBoom‘da Türkiye‘den de zaman zaman sunum örnekleriyle karşılaşmak her defasında hoşuma gider. Bu defakini PowerPoint kullanımına bir örnek olarak değil de (hatta o tarafını hiç karıştırmayalım :)- sadece “içeriğinin” hatırına paylaşmak istedim. Hayrettin Karaca‘yı TEMA Vakfı üzerinden erozyon ile mücadelesi dolayısıyla herkes kadar, uzaktan da olsa takip eder, yine herkes gibi çabalarına ben de saygı duyardım. Hakkında daha önce bilmediğim, okuyunca beni bir hayli duygulandıran hayata bakışını ise doğrusu ben de bu mütevazi sunumdan öğrendim. İnanın, okumaya değiyor.

.

.

Yazılar için şu yöntem daha iyi olurmuş.

.

More PowerPoint presentations from speakinghill
.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız