Sunum Donanımı – Edimax WPS1100 Kablosuz Projeksiyon Paylaştırıcı


Kablosuz data ve görüntü aktarımı konusunda uzmanlaşmış Edimax’ın bu ürününü önce PCNet dergisinde, yılın ürünleri bölümünde “Ağ Ürünü” kategorisinde gördüm (Aralık s.54) Oradaki kısa açıklamasından sadece bir sunum server’ı olduğu anlaşılıyordu. Ne olduğunu, ne işe yaradığını anlamak için net’te gezindikçe epeyi hoşuma gitti.

.

.

Kimlerin işine yarar derseniz, sınıf veya toplantı odalarınızda projeksiyon cihazınız (veya tv olabilir) ile kablosuz bağlantı lüksü istiyorsanız, daha önemlisi, eğer birden fazla kişi aynı ortamda bilgisayarlarıyla bulunuyor ve bunlara sırayla bağlanılması gerekiyorsa bu cihaz ideal çözüm gibi görünüyor. Herkesin tek tek bağlantı noktasına taşınması, kabloların çıkarılıp takılması, algılama süresinin beklenmesi, olası aksiliklerle vakit kaybı veya ortadaki tek bir merkezi bilgisayara sürekli farklı flash bellekler takılıp çıkarılması yüzünden kurumsal sistemlere virüs bulaşması gibi dertler yok. (Bilgi işlemciler bu yönünü çok sevecekler. Kurumunuza bir tane satın aldırmak istiyorsanız bilgi işlemcinizin desteğini arkanıza almanız çok kolay) Hatta internet erişimi olan dünyanın herhangi bir yerinden cihazın bulunduğu ortama bağlanıp sunum yapabiliyorsunuz.

.

.
Genellikle kurumsal eğitim merkezleri ve büyük firmaların toplantı altyapıları için uygun. Bu yüzden -gün itibariyle- KDV dahil 400 TL civarı fiyatını çok görmemek gerekiyor. Cihazın özelliklerini bu şekilde uzaklardan nasıl yorumlayıp sizlere aktarabileceğimi kara kara düşünürken pclabs.com imdadımıza yetişiyor. İçini kurcalamak dahil :) kurulum ve kullanımına kadar, upuzun 4 sayfa boyunca o kadar ayrıntılı bir inceleme yapmışlar ki, bize sadece yönlendirmek ve “ellerine sağlık” demek kalmış.

.

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız