Kurumsal Eğitimler Araştırmamız (Anket) 1 Yılı Tamamladı (Güncellendi)


Kurumsal eğitimler konusunda bundan tam bir yıl önce 10 soru üzerinden bir anket başlatmıştık. Bazılarında ortaya çıkan eğilimi ilginç bulduğumu söylemeliyim. (Sonuçları yorumlamayı bir başka yazıya bırakalım)

.

.

Sorularımız şunlardı:

.

Meslek içi eğitimlerde hangisini tercih ederdiniz ? Tanınmış bir otoriteden eğitim almak. Aynı işyerinden, çok bilgili bir eğiticiden eğitim almak veya e-learning.

.
E-Learning ile eğitim için ne düşünüyorsunuz ?

.
Meslek içi bir eğitimi kaç kişilik grup içinde almak isterdiniz ?

.
Meslek içi eğitimlerin kişisel gelişiminize yararı oluyor mu ?

.
Meslek içi eğitimlerin yükselmenize yararı oluyor mu ?

.
Meslek içi eğitimin yeni iş bulmada yararlı olacağını düşünür müsünüz ?

.
Meslek içi eğitimden hangi yararları sağlayacağınızı düşünürsünüz?

.
Aldığınız meslek içi eğitimlerin iş hayatınızın gerçekleri ile uyumlu olduğunu düşünüyor musunuz ?

.
Mesleğiniz ile ilgili olarak okul hayatınızda öğrendikleriniz mi, meslek içi eğitimlerde öğrendikleriniz mi yararlı oluyor ?

.
Kurumunuzdaki meslek içi eğitim faaliyetlerinden memnun musunuz ?

.
Aslında anketimize biraz üvey evlat muamelesi yapmış olduğumuzu şimdi fark ediyorum. Onu orada kendi başına bıraktık. İlk günlerin haricinde peşine düşmedik, duyurmak için ek çaba sarf etmedik.

.

Bu linki tıklayarak anketler sayfamıza ulaşabilirsiniz. Daha önce oy verdiyseniz doğrudan her birinin altındaki ‘View Results’ seçeneğini tıklayarak gelinen noktayı görebilirsiniz.
Daha önce oy vermediyseniz sonuçları görebilmek için önce oylamaya katılmanız gerekiyor. Yanıtladığınız her sorunun  ardından sonuçlar kendiliğinden açılacak.

.
Her yıl sonuçları sıfırlayarak devam etmeyi düşünüyordum fakat bu kez de toplu sonuçları hızlıca görmek isteyecekler ve  araştırmacılar için zorluk çıkaracaktı. Bulduğum yeni formül şu: Her yılın sonuçlarını ulaşılabilir bir yere not edecek fakat sıfırlamadan devam edeceğiz.

.

2009-2010 sonuçları için tıklayınız.

.
Yeni soru öneriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

.

Sağlıcakla

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız