SlideBoom’dan Sunum Örnekleri – Seçtiklerim 3


Hergün uğrayanları eli boş çevirmemek için SlideBoom‘dan sunum örnekleri koymak başlangıçta iyi fikir gibi gelmişti. Sonuçta hergün uzun uzadıya makale yazmak cidden zor iş. Fakat aralarından iki tane örnek bulabilmek için, müzik eşliğinde peşpeşe fotoğraflardan ibaret yüzlerce sunuma maruz kaldıktan sonra hangisinin daha zor olduğunu tekrar düşünmem gerekti. Bundan sonra sadece yeni sunumları takip edecek ve aralarında dişe dokunur olanlar çıktıkça paylaşacağım.

.

.

.

Nasıl yapıldığını merak ettikleriniz çıkarsa sorun lütfen.

Wall Street Institute

13 Comments

 1. Seyhan dedi ki:

  1000 sayfalık bir kitabı ilgi çekici bir sunum ile yapmak istemekteyim. Yardımlarınızı bekliyorum.

 2. admin dedi ki:

  Elbette, memnuniyetle…
  Nasıl yardımcı olabiliriz ? Şu ana kadar ne aşamaya gelindi örneğin ?

 3. admin dedi ki:

  Adresinize mail gönderdim.

 4. sedat dedi ki:

  Tekrar merhaba,
  Hemen hemen artık hergün sitenizi ziyaret ediyorum
  sunum konusundaki paylaşımlarınız için teşekkür
  etmek istiyorum ellerinize sağlık…
  SlideBoom’dan sunum örnekleri seçtiklerim 3’te bulunan
  çizgilerle yapılan 2. slaytın nasıl yapıldığıyla ilgili bilgi verebilirmisiniz.

 5. admin dedi ki:

  Çizme efekti güzel oluyor gerçekten. Slideboom’un yarışma birincisi de aynı yöntemi izlemişti. O örnek de şu yazıda:
  http://www.egiticininegitimi.net/index.php/2010/08/04/sunum-yarismasi-2009un-ardindan/
  Çizimli başka örnekler de yayınladık aslında. Nasıl yapıldığına gelince, benim tahminim, aslında önceden çizilmiş şekillerin başlangıçta fonla aynı renkte maskelenmesi ve oynatım sırasında bunların sırayla açılması olsa gerek. Bu sadece benim tahminim. Belki üçüncü parti yazılımlar kullanılmış da olabilir. (Flash’ta yaptıktan sonra PowerPoint’e import etmek gibi) En iyisi bu hafta sonu bir tane yapmaya çalışalım. O örneği dowload edilebilir halde siteye yerleştirip merak edeceklere ayrıntılarını inceleme imkanı verelim. İnşallah yüzümüz kara çıkmaz. Bu arada, bu konuda başkaca bir yöntem bilenimiz varsa paylaşsın lütfen. Bu sitenin varlık sebebi bu zaten.

  Not:
  Makalemiz yayınlanmıştır:
  http://www.egiticininegitimi.net/index.php/2010/10/31/sunum-ornekleri-13-cizim-efekti/

 6. Neslihan dedi ki:

  22.12.2010

  Öncelilikle böyle bir site hazırladığınız için çok teşekkür ederim.

  Etkinlik Yönetimi sertifika programı öğrencisiyim. Proje ödevi olarak 4×4 araba lansmanı proje ödevi verildi. Ödevi 3 boyutlu power point sunu olarak hazırlamamız istendi.

  Ama bu nasıl yapabileceğimi bilmiyorum. Boş mekan resmi alıp üstünde çizimler yapabilirmiyim.

  Bu konuda nasıl yardım edebilirsiniz. Lütfen iletişime geçerseniz minnettar olurum.

 7. admin dedi ki:

  Neslihan Hanım yardımcı olmayı çok isterim fakat “üç boyutlu PowerPoint” kavramını ben de ilk kez duydum. Bunu biraz daha açmak mümkün mü ? Elinizde bildiğiniz, örnek bir çalışma veya internet linki var mı ? Aklıma bazı ilginç numaralar gelmiyor değil ama önce tam olarak neyin kastedildiğini anlamam gerek.

 8. Neslihan dedi ki:

  Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

  Aslına bakarsanız bende böyle bir uygulama duymadım. Hocalarımızdan bir tanesi mercedes lansmanı alan arkadışının 3 boyutlu bir sunu hazırlayarak proje aldığını söyledi. Ben nasıl diye sorduğumda ‘bu konuda uzmanlardan yardım alabilirsiniz’ dedi. Sunumu bize göstermediler. Fakat aşağıdaki linkte lansman toplantısından görüntüler var. Sunumda ‘arabının yer altından çıkması ve gelecek olan misafirleri canlandırılğını’ söyledi hocamız.

  blog.mercedes-benz.com.tr/sls-amg-turkiye-lansmani

  Bende sunumunda dev plazma ekranın ikiye ayrılmasını ve oradan arabanın çıktığını canlandırmak istiyorum. Ayrıca arabanın özellikleri anlatılırken hologram şeklinde özelliği anlatılan parçanın görüntüsünün çıkması, yada hologram olarak arabanın misafirlerin arasında dolaşmasını. Aşağıdaki linkte böyle bir lansman var.

  http://www.youtube.com/watch?v=UmzUbnN-UJc

  Bunları sunumda canlandırabilmem mümküm onu da bilmiyorum.

 9. Neslihan dedi ki:

  Sunum hazırlama teknikleri konusunda özel ders almak istiyorum. Bu konu hakkında beni yönledirebilirseniz çok sevinirim.

 10. admin dedi ki:

  Neslihan Hanım http://www.kometdanismanlik.net/acik-egitimler adresindeki Eğitim ve Sunumlarda Görselleştirme Atölye Çalışmamıza göz atabilirsiniz. Bu arada, eğer bir arabanın her açıdan, hatta iç mekan ayrıntılarını fotoğraflayabilirseniz size yeni bir makale ile hoş bir sürpriz yapabilirim sanıyorum.

 11. demet dedi ki:

  öncelikle merhabalar tarih dersimde hocamiz ilginc ama bir o kadarda dikkay cekici guzel bir sunum hazirlayin dedi yani isim sadece slayt hazirlamakla bitmiyor onu cok guzel ama ilginc siradan olmayan bir sekilde sunmam gerekiyor fakat aklima cokta birsey gelmiyor fikirlerinize ihtiyacim var simdiden tesekkur ederim.

 12. admin dedi ki:

  Demet Hanım, uzaktan birşeyler söylemek çok zordur.İlk etapta aklıma kenarları kalın kesilmiş kağıttan duygusu veren figürlerin (insanlar, askerler, kaleler bayraklar) ortamda (örn. haritalar üzerinde) tarihi senaryoya uygun hareketlendirilmesi geliyor. Ne demek istediğimi şu örnekten daha iyi anlayabilirsiniz.
  http://www.egiticininegitimi.net/2011/06/18/five-rules-bes-kuralin-ardindakiler/

Yorum, Katkı ve Sorularınız