Sunum Yarışması 2009’un Ardından


Aşağıdaki yazı SlideBoom Blogu’ndan alınmıştır.

(8 Haziran 2009)

“SlideBoom tarihinde ilk kez düzenlenen Sunum Yarışması 2009’da bir çok yetenek ve slaytları yer aldı. Sizleri Altın Ödülün sahibiyle tanıştırmaktan mutluluk duyuyoruz. “Top 10” sunumlarıyla ViCoSo. Aşağıda, kazanan firmanın temsilcisiyle bir söyleşi bulacaksınız.

.

1. Bize firmanızdan bahseder misiniz?

.

Visual Content Solutions (ViCoSo) Long Island, NY.’da kuruldu. 2005’teki başlangıçtan itibaren odaklandığımız PowerPoint öncelikli işimiz oldu.  Visual Content Solutions’ta biz, çeşitli multi-medya yazılımlarıyla özel sunumlar geliştiriyor olsak da, ana ürün platformumuz PowerPointViCoSo’nun misyonu müşterimizin mesajını net olarak sunacak PowerPoint çözümleri sağlamak.  Yapımda müşteri ile birlikte çalışarak her sunumda mesaja odaklanıyoruz. Bu yolla en güçlü etkiyi sağlıyoruz.  Basitçe temel amacımız 1 sunumda 1 temel mesaj sunmak.  Devamlı olarak PowerPoint gibi görünmeyen PowerPoint slaytları yaratmanın yollarını arıyoruz.  Mesajı hikaye odaklı efektlerle birleştirerek en güçlü etkiyi yaratabileceğimizi düşünüyoruz.

.
2. Ne kadar zamandır sunum konusuyla ilgilisiniz?

.
4 yıllık geçmişimize rağmen, çalışanlarımız, ortalama, 15 yıllık tecrübeye sahiptir.

.

3. Sunumlarınızı hazırlarken size ne ilham verir?

.
Her yerden ilham bulabiliyoruz, otomobil, mobilya dizaynları, ürün ambalajları, doğa bile.

.

4. Etkileyici sunumlar dizayn etmek için insanlara neler önerebilirsiniz?

.
Biz daima mümkün olan en fazla zaman ve enerjimizi ana mesajı biçimlendirmeye veriyoruz. Öncelikle mesaja odaklanırız, gerisi kolaydır.  Önerimiz, mesajınıza karar verin ve her bir imlemenin, efektin, slayt ve resmin mesajı desteklediğine emin olun.

.
ViCoSo Genel Müdürü, Christopher B. Contois, yarışma birincilikleri konusunda duygularını paylaştı:

.
PowerPoint multimedya dünyasında sunduğu yaratıcılık imkanları konusunda yeterince tanıtılmamış gizli bir cevherdir. (…) PowerPoint’teki potansiyeli tanıtmakta olduğu için SlideBoom’a özellikle teşekkür etmek istiyorum. (…) Bugün bizim için grur dolu anlar. Teşekkür ederim.”

.

.

Vicoso’nun SlideBoom’daki diger iki sunumu:

.

.

.

Gördüğümüz gibi PowerPoint dünyada ciddi bir uğraş alanı. İnsan neden bizde de bu “gizli cevher” ile profesyonelce uğraşan, tanıtımlar hazırlayan firmalar yok diye düşünüyor. Özellikle, Güzel Sanatlar’daki gençlerimizin buradaki örneklerin kolayca üzerine çıkabilecek oluşumlara imza atabileceklerinden hiç kuşkum yok. Flash’a biraz fazla mı odaklanmışız acaba ? Oysa, düşününce, kullanım alanı o kadar fazla ki. Neredeyse her büyük mağazanın vitrin camındaki LCD’lerde dönüp duran reklamları düşünmek yeter.

Wall Street Institute

2 Comments

  1. Mesleğim İngilizce Öğretmenliği.Ancak şu anda yapmakta olduğum işte profesyonelliğimi öne çıkarmak ve fark yaratmak için müşterilerime gerek sözleşme alırken gerek bir gayrimenkul tanıtırken veya ilk 20dk görüşmede benim kişisel markamı destekleyen bir sunum için bana yardımcı olurmusunuz ?

  2. admin dedi ki:

    Merhaba Serpil hanım. Size mail gönderdim.

Yorum, Katkı ve Sorularınız