PowerPoint 2010 – Arka Plan Silme, Animasyonlar, Slayt Geçişleri, Word Art, Denklem Editörü Yenilikleri


PowerPoint 2010‘un diğer yazılarımızda değinmediğimiz yeniliklerine gelince…

.

Arkaplan (Background) Silme Aracı

Arkaplan silme aracı, Word 2010’da da bulunan yeni ve son derece güzel bir özelliktir. Basit bir şekilde arkaplanda bulunan resimleri silebilirsiniz. Insert > Picture’dan kolaylıkla arkaplanı silebilirsiniz.

.

Geliştirilmiş Animasyon Menüsü

PowerPoint 2010’un geliştirilmiş animasyon menüsü kendinizi harika hissetmenizi sağlayacak. Çünkü bu şekilde çok daha güzel ve göze hoş gelen animasyonlar oluşturabileceksiniz. Kullanıcı dostu bir seçim yapısına sahiptir. Tek yapmanız gereken bakmak, seçmek ve efekti kullanmak. İşte bu kadar…

.

Gelişmiş Slayt Geçişleri

Microsof PowerPoint 2010 yeni bir çok slayt geçişi içerir. Bu slayt geçişleri, daha güçlü ve göze hoş gelen sunumlar yaratmanıza imkan sağlar.

.

Gelişmiş Yazı Biçimleri

Word Art olarak da bilinen yazı biçimi 2010’da ciddi geliştirmelerle oldukça güzel bir hale gelmiş durumda. Yeni renkler, efektler ve yazılar ile güncelleştirerek hoş bir seçenek haline getirilmiştir.

.

Denklem Editörü

Denklem Editörü ile sunum ya da dökümanlarınız için basit ve kısa yoldan istediğiniz tüm matematiksel işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca kendi denklemlerinizi ve matematik fonksiyonlarınızı yaratıp kullanabilirsiniz. Bu özellik Office 2007’de sınırlı bir şekilde bulunmaktaydı. Fakat Office 2010’da geliştirilerek işlevsel hale getirilmiştir.

.

Bu haber aşağıdaki bağlantıdan “yazılı izinle” alınmıştır.

http://www.programlar.com/tr/inceleme/windows/genel/microsoft-powerpoint-2010-incelemesi/

Wall Street Institute

7 Comments

 1. bgcvbf dedi ki:

  2010 poewrpoint te slayt nasıl yapılır(animasyon)

 2. admin dedi ki:

  Şu sayfadaki ikinci ders bu konuyla ilgili.
  http://www.egiticininegitimi.net/tag/powerpoint-egitim/

 3. Betül dedi ki:

  Yazılarınız için teşekkür etmek istiyorum. Öğrencilere anlatmak için güncel bir PowerPoint dökümanı aradım taradım, ama düzgün bir yazıyla karşılaşabilmiş değildim. Hemen hemen sitedeki PowerPoint ile alakalı bütün yazılara baktım. Yazı diliniz, örnekleriniz ve güncelliği gerçekten hoşuma gitti. Kesinlikle yararlanacağım. Tekrardan teşekkür ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 4. admin dedi ki:

  Betül Hanım, Çok teşekkürler. Bu tür geri dönüşler ciddi moral oluyor.

 5. Betül dedi ki:

  Rica ederim ne demek, yardımım dokunduysa ne ala :)

 6. seher dedi ki:

  2010 gelişmiş slayt animasyon programı programı yok bende nasıl indirebilirim

 7. admin dedi ki:

  Sunum programımız PowerPoint Microsoft’un “Office” paketinin bir parçasıdır. Office 2013 (veya 2010 da olabilir) internette aratın. Yanına “fiyat” ibaresi de koyarsanız doğrudan satıcılara ulaşırsınız. Farklı Office paketleri de vardır. Bunların en ucuz çeşidi “Home & Student” (Ev ve Öğrenci) olanıdır. 2013 sürümü 210 TL, 2010 sürümü bundan çok daha ucuz olmalı.

  Şuradan fikir edinebilirsiniz.
  Yandaki mavi satırı tıklayın : http://www.akakce.com/ofis-yazilimi/en-ucuz-microsoft-office-2013-home-and-student-turkce-79g-03759-fiyati,1077531.html

Yorum, Katkı ve Sorularınız