Sunum Örnekleri – Bloomberg TV – Ejderlerin Mağarası”


Kaynak yayınlar köşesini açarken bir televizyon programını işaret edeceğim doğrusu aklıma gelmemişti ama eğer “sunum” konusu ile uzaktan yakından ilgiliyseniz Bloomberg TV’de yayınlanan “Ejderlerin Mağarası”nı kaçırmamalı, hatta içerdiği malzeme ve sunum örnekleri nedeniyle her birini başından sonuna kaydetmelisiniz. Programın kendisinin başlıbaşına ilginç ve keyifli olmasına değinmiyorum bile.

Programa katılanlar iş fikirleri veya mevcut girişimlerini açıklayıp kurt yatırımcılardan belirli bir hisse payı karşılığında yatırım sermayesi koparmaya çalışıyorlar. Yani çok kısa bir süre içinde sunumları ile tecrübeli işadamlarını ikna etmek zorundalar. (Tabi bu tarz sunumların katılımcıları etkilemek amaçlı olduğunu, eğitim sunumlarını ise daha farklı bir yere oturtmak gerektiğini her zaman söylüyoruz)

Yayın saatleri siz bu yazıyı okuduğunuzda değişmediyse şimdilik C.tesi 17:10 ve 23.30’da.

Wall Street Institute

4 Comments

 1. MyLastik dedi ki:

  Bu programdaki iş adamlarının tahmin edilemeyecek soruları ve yorumları bu kadar da olmaz denilecek kadar pratik zeka gerektiren bir konu. Bilgi birikimi ve deneyim bu olsa gerek. Seyrederken sunum yapan arkadaşlara ben olsam yardımcı olurum dediğim anda ejderlerin bir kac sorusu ve konuya bakış açısı, bu adamların olaya hangi pencereden baktıklarını net göstermekte. Zevkle seyredilecek güzel bir program.

 2. iskuruyorum dedi ki:

  Porgramın yapımcısı İdil Belli hanıma sormak istediklerinizi yazın sizin adınıza soralım http://www.iskuruyorum.com/haber/haber/578-dragons-den-ile-ilgili-sormak-istedikleriniz-.html

 3. iş fikirleri dedi ki:

  Sitenizi belli bir süredir takip ediyorum. İlk yorum bugüneymiş. Siteniz biraz daha yavaş açılıyor gibi. Sorun benim bağlantımda mi acaba?

 4. admin dedi ki:

  Baktım da Alexa’da açılma süresi 1,3 saniye görünüyor. İlk %40’lık dilim içindeymiş ve “ortalama” denmiş. Sanırım dönem dönem dalgalanmalar olabiliyordur. İlginiz için teşekkürler.

Yorum, Katkı ve Sorularınız