Kitap – Akılda ve Yürekte İz Bırakan Sunuş, Prof. Dr. Zuhal Baltaş


Konu eğitim ve sunuş, yazarı da Prof. Dr. Zuhal Baltaş olunca içeriğini incelemeden alıp okumaya başladığım bir kitap oldu. Aslında kitap denince gözünüzün önünde hacimli bir kaynak canlanmasın. 56 sayfalık, çoğu sayfasını atasözlerinin, özdeyişlerin, ünlü kişilerden alıntıların oluşturduğu “temalı bir dergi” kıvamında

Kitabın ilk bölümünde sağ ve sol beynin işlevleri verilmiş. Ardından gelen, beynin her iki yarısını nasıl geliştirebileceğimize yönelik -yerinde ve az rastlanan- bölüme kadar aslında her yerde bulunabilir konular. Bunları sunuşu planlama, soruları cevaplama, zihnen ve bedenen sunuşa hazırlanma, beden dili, sesin tonu ve konuşmanın akıcılığı konularının kısaca özetlendiği bölümler takip ediyor.

Yeni bir bilgi, görüş ya da uygulama içermemekle birlikte bu alanda çok yeni olan ve kendisini yetiştirmek isteyen kişilerin hoş ve sade bir anlatımla, kısa geçişler üzerinden iyi bir başlangıç yapabilmeleri mümkün. Bazen insan tam da bu işlevde kaynaklar arıyor olabilir. Eğer öyle ise, işte size aradığınız kitap.

(Remzi Kitabevi-3. Basım)

Wall Street Institute

Yorum, Katkı ve Sorularınız