Sunum Kumandası – 5


Bir Yanlış Alarm

Bu ayın bilgisayar dergilerinde Logitech’in yeni ürünleri arasında iki tane de sunum kumandası olduğu haberi vardı. R800 Professional Presenter ve daha düşük özellikli R400 versiyonu. Merak edip nette biraz bakınınca bunların bizim kriterlerimizle uyuşmadığını gördüm. Her ikisinde de fare özelliği bulunmuyordu. Bunları önermediğimizi hatırlarsınız. Üzerindeki saat ile zamanı ayarlamak ve son beş veya iki dakikada titreşimle uyarılmak vs gibi –benim için hiç de önem taşımayan- özellikler için şu ana kadar duyduğum en yüksek fiyatları ödemeye hiç razı olamam doğrusu (KDV dahil 170 ve 105 TL)

Ve Bir Sürpriz

İşin güzel tarafı bu minik araştırma macerası karşıma başka bir sürpriz çıkardı. Bir satış sitesindeki ‘benzer ürünler’ bölümünde başka bir sunum mouse’u ile daha tanışmama vesile oldu.

TARGUS AMP02 Kablosuz Presenter

6c4e562fc6b1f0fae742ef555c319310Özellikleri şöyle:

KDV Dahil 73,45 TL
Kablosuz (15 mt. mesafeli) sunum kumandası + fare özelliği (4 yön)
Lazer işaretçi
Tak Çalıştır Teknolojisi – Yükleme gerektirmeden, basitçe USB alıcıyı takarak sunuma başlayabilirsiniz.
Torba (Demek ki taşıma kutusu yok. Bu durumda kapatma düğmesi olsa iyi olur)
2x AAA Pil
Windows® 98SE/ME/2000/XP Windows VistaTM
Renk Siyah & Gümüş
Cihaz Boyutları 11 x 3 x 2cm
Ağırlık Presenter + Alıcı70g + 12g
Materyal Plastik

Gördüğünüz gibi çok bilgi olduğu söylenemez. İyi bir sunum kumandası için aradığımız –ama eldeki bilgilerden öğrenemediğimiz- özelliklerden sizin için de önemli olabilecekleri önceki yazılarımızdan kontrol ederek karar veriniz.

Sonraki yazı

Tüm “sunum kumandaları incelemeleri” için tıklayınız.

Wall Street Institute

3 Comments

  1. nurcan öztürk dedi ki:

    emeğinize sağlık.çok yararlandım,çok beğendim.

  2. METİN dedi ki:

    üstde resmi görülen TARGUS AMP02 Kablosuz Presenter cihaz var ama bozulmuş garantisinide kayıp ettim nasıl yardımcı olabilirsiniz

  3. admin dedi ki:

    Metin Bey eğer yasal süre (2 yıl) geçmedi ise satın aldığınız yer fatura olmasa da size yardımcı olabilir. Eğer ciddi bir işletme ise barkod numarasından da işlem yapabiliyorlar diye biliyorum.

Yorum, Katkı ve Sorularınız